Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wielkie problemy FC Barcelony! Chce sprzedać swoją gwiazdę, ale brakuje chętnych na transfer

FC Barcelona ma ogromne długi spowodowane pandemią koronawirusa. Do końca czerwca musi zarobić min. 70 milionów euro. Z tego powodu działacze "Dumy Katalonii" chcą sprzedać Philippe Coutinho, jednak pojawił się istotny problem - nie ma chętnego do jego zakupu.

Barcelona przed kilkoma miesiącami przewidywała swoje przychody za sezon 2019/20 na poziomie miliarda euro. Kryzys związany z pandemią sprawił, że plany katalońskiego giganta legły w gruzach. Wiceprezes klubu, Jordi Cardoner, powiedział ESPN, że koronawirus spowodował klubowe straty w wysokości 120-140 milionów euro.

Zobacz wideo Bundesliga. Bayern - Fortuna 5:0. Drugi gol Lewandowskiego [ELEVEN SPORTS]

FC Barcelona ma z tego powodu ogromne długi. Klub walczy z czasem, aby zrównoważyć swój budżet finansowy. - Kataloński gigant musi do końca czerwca sprzedać piłkarzy za przynajmniej 70 mln euro - donosi ESPN. Zdaniem dziennikarzy, "Duma Katalonii" zrobi wszystko, by sprzedać Philippe Coutinho, aby zrównoważyć budżet.

FC Barcelona wydała na zakup Brazylijczyka aż 145 milionów euro, ale już wszyscy w klubie pogodzili się z faktem, że nie będą w stanie odzyskać tych pieniędzy. Coutinho został wypożyczony w ubiegłym roku do Bayernu Monachium, jednak mistrzowie Niemiec nie zdecydowali się na jego wykupienie. Dodatkowym problemem dla "Dumy Katalonii" jest bardzo wysoka pensja Brazylijczyka.

Aktualni mistrzowie Hiszpanii chcą w związku z tym sprzedać Coutinho, który nie ukrywa, że chciałby powrócić do gry w Premier League. Na brak ofert narzekać nie może - zainteresowane pozyskaniem Brazylijczyka są m.in. Arsenal, Leicester City, Chelsea czy Tottenham. Barcelona ma jednak jeden poważny problem - angielskie kluby chętnie przyjmą Coutinho, jednak tylko na wypożyczenie, nie chcąc płacić kilkudziesięciu milionów euro za jego transfer. Dodatkowym problemem jest fakt, że w czasie przerwy w rozgrywkach, przeszedł operację kostki.

Przeczytaj także: