Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Nowy Messi" blisko debiutu! 16-latek może zagrać w meczu z Barceloną

Luka Romero ma zaledwie szesnaście lat, a już może zadebiutować w hiszpańskiej La Liga. Zawodnik Mallorki jest przymierzany do szansy na grę w meczu przeciwko FC Barcelonie. Dla Argentyńczyka byłoby to spełnienie marzeń - miałby okazję zagrać ze swoim idolem, Lionelem Messim.

Romero urodził się w Meksyku, ale jego rodzice pochodzą z Argentyny i to właśnie dla reprezentacji tego kraju gra mecze w młodzieżowych kadrach. Do tej pory występował w zespole do lat 15, a marzy o pierwszej reprezentacji i miejscu w jednej drużynie z Lionelem Messim. Teraz możliwe, że będzie miał okazję zagrać przeciwko niemu. 

"Nowy Messi" może zadebiutować w La Liga przeciwko Barcelonie

Trener pierwszej drużyny Mallorki, Vicente Moreno powołał Romero do gry w pierwszym składzie po czwartej fazie planu powrotu hiszpańskiej piłki nożnej po epidemii koronawirusa. Chciał tego dokonać już wcześniej, bo zawodnik dobrze prezentował się w rezerwach, ale nie pozwalały na to limity kadrowe nałożone ze względów bezpieczeństwa.

Teraz jednak dostał już pozwolenie i  trenuje z zawodnikami, którzy 13 czerwca wrócą do gry w La Liga. Rozegrają mecz przeciwko FC Barcelonie, a "Mundo Deportivo" nie wyklucza, że Romero znajdzie się w kadrze na to spotkanie i dostanie szansę na boisku. Hiszpański dziennik nazywa go "nowym Messim". 

Luka Romero może pobić rekord La Liga, który od 1939 roku należy do Sansona - zagrał wówczas w barwach Celty Vigo przeciwko Sevilli, mając 15 lat, osiem miesięcy i jedenaście dni. Zawodnik Mallorki urodził się w listopadzie 2004 roku, więc przez parę tygodni będzie mógł przebić to osiągnięcie. Mecz Mallorki z Barceloną przewidziano na sobotę, 13 czerwca o godzinie 22:00. 

Przeczytaj także: