Ronaldinho próbował "przekupić" obrońcę rywali. "Weź ją, tylko nie kop mnie więcej"

Pablo Alvarez, argentyński obrońca grający w Catania Calcio wspomina swoje mecze przeciwko AC Milan. Piłkarz przytacza sytuację z Ronaldinho, w której Brazylijczyk próbował "przekupić" obrońcę.

Pablo Alvarez wspomina o Ronaldinho i jego talencie. Zdaniem Argentyńczyka piłkarz był nie do zatrzymania. W tym celu wspomniał o meczu, w którym skupił się na kryciu wyłącznie jednego zawodnika. Jednak utrzymanie Ronaldinho było na tyle trudne, że starcia dwóch piłkarzy kończyły się faulami. Podczas przerwy Brazylijczyk podszedł do obrońcy z propozycją.

- Mam historię o Ronaldinho. To była połowa meczu, schodziliśmy do szatni. Ronaldinho podszedł do mnie w tunelu, zdjął koszulkę i powiedział: "Weź ją Alvarez. Proszę, weź tylko więcej mnie nie kop". I dał mi swoją koszulkę - powiedział "Crack Deportivo" Pablo Alvarez.

Zobacz wideo Prezes ekstraklasy ujawnił, ile spółka zarabia za zagraniczne transmisje. "Wystartowaliśmy jako drudzy po lidze hiszpańskiej"

Ronaldinho nie do zatrzymania, obrońca wspomina mecze przeciwko Brazylijczykowi

Ronaldinho do AC Milan dołączył w lipcu 2008 roku i spędził we Włoszech trzy lata. W tym czasie kilkukrotnie klub grał przeciwko Catanii Calcio. Pablo Alvarez wspomina mecze, w których grał Ronaldinho.

- Nikt nie mógł zatrzymać Ronaldinho, to było niemożliwe. Nie można mu było niczego zarzucić. On jest zdecydowanie jednym z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej - podsumował Alvarez. 

Ronaldinho odszedł z AC Milan do Flamengo w 2011 roku. W Serie A Brazylijczyk zagrał 95 meczów, w których strzelić 26 goli oraz zaliczył 29 asyst. W sezonie 2010/2011 wygrał mistrzostwo Włoch. Piłkarz przebywa obecnie w areszcie domowym, z powodu przedstawienia paragwajskim władzom sfałszowanych dokumentów. 

Więcej o: