Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Hiszpańscy dziennikarze zachwyceni potencjalnym wzmocnieniem Barcy. "Piłkarz kompletny"

"Marca" przeanalizowała grę Miralema Pjanicia, pomocnika Juventusu, w kontekście potencjalnego transferu do Barcelony. Hiszpańscy dziennikarze nazwali Bośniaka pomocnikiem kompletnym.

- Zawsze mówiłem, że lubię świetnych piłkarzy. Pjanić jest świetny, jednak są też inni mistrzowie, których widzimy na okładkach gazet każdego dnia. Vidal? To piłkarz który ma odpowiednią jakość i wnosi pozytywną energię. Jest znakomity pod względem wydajności na boisku i cieszymy się, że mamy go u siebie - mówił trener Barcelony Quique Setien cytowany przez beIN Sports. "Marca" pisze, że 30-letni Bośniak byłby świetnym wzmocnieniem Barcelony, bo jest przyzwyczajony do gry w trzyosobowej drugiej linii. Hiszpańscy dziennikarze oceniają, że Pjanić ma dobry przegląd pola, jest niezwykle kreatywny, wspiera obrońców i przytomnie reaguje, gdy jego zespół traci piłkę. Słowem, pomocnik kompletny.

Zobacz wideo Ronaldo TOP 3 gole

Pjanić trafił do Juventusu z Romy latem 2016 roku za kwotę 32 milionów euro. Bośniak gra jednak w kratkę. Jeszcze w 2017 roku, w którym Juve dotarło do finału Ligi Mistrzów, Pjanić wyrastał na jednego z najlepszych środkowych pomocników świata. W obecnym sezonie, z wyjątkiem wrześniowych i październikowych meczów, grał słabo, poniżej oczekiwań. Już w zeszłym tygodniu "Tuttosport" donosiło, że Pjanić zgodził się na przejście do Barcelony. W przeciwnym kierunku miałby się przenieść Arthur Melo.

Przeczytaj też: