Lionel Messi celowo ośmieszył rywala. "Tego nie da się powtórzyć"

Niezwykły popis wyszkolenia technicznego Lionela Messiego przypomniał portal Sportbible.com. Opisał on, jak Argentyńczyk ośmieszył Roystona Drenthe.

Było lato 2010 roku, kiedy FC Barcelona grała z holenderskim Herculesem w przedsezonowym meczu towarzyskim. W drużynie gości występował wypożyczony wówczas z Realu Madryt - Royston Drenthe. W pierwszej połowie meczu Holender został ośmieszony przez Lionela Messiego.

Zobacz wideo 6-letni Arat Hosseini ma zostać "nowym Messim". Zobacz jak trenuje

Messi ośmieszył rywala. Później go obraził?

W 22. minucie Drenthe atakował bramkę Barcelony i chciał wbiec w pole karne po serii efektownych przekładanek nad piłką. Na jego nieszczęście, po jednej z nich, piłka została mu pod nogą. Wpadkę rywala wykorzystał Messi. Argentyńczyk przejął piłkę i w efektowny sposób minął Holendra, pokazując mu, jak powinno panować się nad piłkę. Drenthe nie dał za wygraną, pobiegł za Messim, który raz jeszcze, bez problemu minął go i pobiegł na bramkę Herculesa.

 

Fani zachwycili się zagraniem Messiego. Jeden z internautów skomentował: "To prawdopodobnie najbardziej niesamowita rzecz, jaką widziałem. To prawie niemożliwe do powtórzenia w domu, a co dopiero w meczu" - napisał. "Czy jestem jedyną osobą na świecie, która obejrzała to kilka razy i wciąż nie rozumie, co on zrobił?" - dodał kolejny.

- Grałem przeciwko niemu kilka razy i za każdym razem dochodziło między nami do spięcia. Co mi najbardziej przeszkadzało? Ton, jakim wypowiadał słowo "negro" (czarny - red.). Wiem, że w RPA to powszechnie używane słowo, ale my nie możemy go znieść - mówił Drenthe w 2012 roku w rozmowie z magazynem "Helden".

- Podczas tamtego meczu, kiedy grałem w Herculesie, też doszło do spięcia. Przed meczem Messi podał mi rękę, a później kilka razy mówił do mnie "cześć, negro". Mahamadou Diarra, z którym grałem w Realu, za takie słowo wpadłby w szał. Gabriel Heinze i Gonzalo Higuain próbowali się z niego nabijać podczas treningów, ale szybko zostali powstrzymani - dodał.

Messi i Barcelona oficjalnie zaprzeczali słowom Holendra. Opisywany mecz towarzyski Barcelona - Hercules zakończył się niespodziewanym zwycięstwem gości 2:0.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.