Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nie żyje były piłkarz Realu Madryt. Pięć razy był mistrzem Hiszpanii

W wieku 71 lat zmarł Fancisco Aguillar, były napastnik Realu Madryt, który z klubem pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Hiszpanii. Zawodnikiem "Królewskich" był w latach 1971-1979.

"Real Madryt, jego prezes i zarząd wyrażają głęboki żal spowodowany śmiercią Ico Aguillara, jednego z wielkich piłkarzy, który nosił koszulkę Realu w latach 1971-1979" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu "Królewskich". To właśnie klub z Madrytu za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował o śmierci byłego piłkarza.

Zobacz wideo Karbownik może grać w jednej z najlepszych lig w Europie!

Nie żyje pięciokrotny mistrz Hiszpanii z Realem Madryt

Aguillar zmarł w wieku 71 lat. Do wiadomości publicznej nie podano przyczyn zgonu. Hiszpan urodzony w Santander był napastnikiem Realu Madryt przez osiem lat. W tym czasie pięciokrotnie zdobył z nim mistrzostwo i dwukrotnie Puchar Hiszpanii. W barwach Realu rozegrał 190 spotkań, w których zdobył 50 bramek. Poza Realem, w karierze grał jeszcze w Racingu Santander (rozegrał tam 100 oficjalnych meczów), Sportingu Gijon i Rayo Vallecano.

"Real Madryt chce wyrazić kondolencje i wyrazy współczucia dla żony Evy, dzieci Daniela i Virginii, wnuków Belena i Rodrigo oraz wszystkich krewnych i bliskich Ico" - napisał Real na swojej stronie internetowej.

Przeczytaj także:

Więcej o: