Courtois: Gdyby przyznano Barcelonie mistrzostwo, byłoby to niesprawiedliwe. Pokazaliśmy, że jesteśmy lepsi

Thibaut Courtois uznaje za niesprawiedliwe zakończenie sezonu La Liga i wyłonienie mistrza Hiszpanii w oparciu o aktualną tabelę. Bramkarz Realu Madryt przyznaje, że po wznowieniu sezonu, Królewscy wciąż mają szansę na zdobycie mistrzostwa.

Thibaut Courtois nie zgadza się na przyznanie trofeum FC Barcelonie. Real Madryt traci zaledwie dwa punkty do lidera, a belgijski bramkarz uważa, że w obecnej sytuacji zakończenie sezonu byłoby niesprawiedliwe. W tym celu powołuje się na dwa ligowe El Clasico, w których lepiej wypadli Królewscy.

- Mamy tylko dwa punkty straty do FC Barcelony i wciąż możemy być mistrzami. Gdyby przyznano Barcelonie mistrzostwo, byłoby to niesprawiedliwe. Raz z nimi zremisowaliśmy i raz ich pokonaliśmy, więc pokazaliśmy, że jesteśmy lepsi. Chciałbym skończyć ten sezon - przyznał cytowany przez dziennik "Marca" Thibaut Courtois

Zobacz wideo

La Liga nie powinna rozstrzygać sezonu, gdy ten nie jest zakończony

Obecnie nie podjęto żadnych konkretnych decyzji w sprawie zakończenia sezonu w La Liga. Bramkarz Realu Madryt stwierdza natomiast, że na taką decyzję jest zdecydowanie za wcześnie. W takim przypadku wolałby, aby w Hiszpanii w ogóle nie wyłaniano mistrza kraju.

- Mistrzostwa opierają się na wszystkich rozgrywanych meczach. Zostało jedenaście meczów, jeszcze za wcześnie na decyzję o mistrzostwie. Jeśli musisz wybrać mistrza bez ukończenia sezonu, lepiej by było, gdyby nie wybierano go wcale - oznajmił Belg. 

Aby uzasadnić swoje stanowisko, 27-latek odniósł się do sytuacji w Premier League, gdzie Liverpool zdominował całą ligę. Gdyby w lidze hiszpańskiej była podobna sytuacja, Courtois przyznał, że mógłby to zrozumieć, ponieważ tam różnica jest diametralna. 

Thibaut Courtois: Chcę skończyć sezon - jednak zwraca uwagę na bezpieczeństwo

Piłkarz otwarcie przyznał, że chciałby dograć sezon 2019/2020. Jednocześnie przyznał, że w obecnej sytuacji bezpieczeństwo piłkarzy, kibiców i członków klubu jest najważniejsze. - Oczywiście, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Musisz wziąć pod uwagę środki ochronne i mieć 100 proc. pewności przed powrotem do gry - dodał bramkarz Realu

Na piłkarzy Realu Madryt czekają testy na obecność koronawirusa. Po rozpoznaniu wyników, klub zdecyduje o powrocie zawodników do treningów indywidualnych. 

Więcej o: