Xavi Hernandez wskazał, jak długo może grać jeszcze Leo Messi. Bardzo odległa data

Xavi Hernandez przewiduje długą karierę Leo Messiemu. Zdaniem Hiszpana, 32-letni Argentyńczyk może grać nawet do 39. roku życia. Były pomocnik FC Barcelony skomentował również temat powrotu Neymara.

Xavi Hernandez był świadkiem wejścia Leo Messiego do pierwszego składu FC Barcelony, pierwszej Złotej Piłki zawodnika, jego pucharów oraz wielu goli. Były pomocnik hiszpańskiego klubu wypowiedział się na temat Argentyńczyka w rozmowie z Samuelem Eto'o. Hiszpan przepowiada Messiemu długą karierę.

- Leo Messi ma przed sobą pięć, a może nawet siedem dobrych sezonów. Dba o siebie, więc będzie mógł grać nawet do 39. roku życia. Jestem pewien, że zobaczymy go na mistrzostwach świata w Katarze - powiedział Xavi Hernandez

Neymar ponownie w FC Barcelonie? Xavi Hernandez stawia go wśród najlepszych

Powrót Neymara na Camp Nou okazałby się dużą sensacją. Temat transferu Brazylijczyka ciągnie się od kilku lat, mimo to nie podano konkretnych informacji w kwestii dopięcia przenosin. Xavi miał szansę grać z 28-latkiem przez dwa lata. Obecnie stawia go wśród najlepszych piłkarzy na świecie. 

- To jeden z trzech, może pięciu najlepszych piłkarzy na świecie. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Mam nadzieję, że wróci do Barcelony. To byłby nadzwyczajny transfer, mógłby wnieść bardzo dużo do gry zespołu - stwierdził 40-letni Hiszpan. W ostatnich dniach hiszpańskie media poinformowały, że Neymar odrzucił ofertę PSG, które oferowało mu 100 mln euro za podpis.

Xavi Hernandez to wychowanek FC Barcelony. W drużynie seniorskiej grał od 1998 do 2015 roku. Karierę zakończył w lipcu 2019 roku, po czym zajął stanowisko trenera katarskiego Al Sadd. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.