Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Borussia Dortmund znalazła następcę Jadona Sancho. Wielki talent

Ansu Fati, rewelacyjny 17-latek z Barcelony, może trafić do Borussii Dortmund - donosi kataloński "Sport". Miałby zastąpić Jadona Sancho, który latem prawdopodbnie odejdzie z BVB.

Na początku sezonu kontuzji nabawił się Leo Messiego, więc szansę gry w Barcelonie otrzymał wychowanek - Ansu Fati. Choć nie miał jeszcze siedemnastu lat, to wykorzystał okazję: został drugim najmłodszym debiutantem w historii Barcelony i najmłodszym strzelcem gola. Ogółem, licząc wszystkie rozgrywki, ofensywny skrzydłowy rozegrał 24 mecze, strzelił pięć goli i zaliczył asystę.

Zobacz wideo "W Barcelonie dbają o to, żeby Ansu Fatiemu nie odbiło"

Jednak w ostatnich tygodniach przed zawieszeniem rozgrywek jego rola była stale marginalizowana. W trzech ostatnich kolejkach ligi hiszpańskiej spędził na murawie zaledwie 14 minut. Dlatego coraz więcej spekuluje się o możliwym wypożyczeniu go z Barcy. Zdaniem "Sportu" kontakt z Katalończykami nawiązała Borussia Dortmund, która szuka następcy Jadona Sancho.

Wszystko wskazuje, że Anglik wróci do ojczyzny i podpisze kontrakt z jednym z gigantów Premier League. Najwięcej mówi się o transferze do Manchesteru United, który jest gotów zapłacić za niego nawet 100 milionów funtów.