Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezes Realu oznajmił, kto zastąpi Zidane'a na stanowisku trenera

Raul Gonzalez w dalszym ciągu będzie trenerem Castilli, rezerw Realu Madryt, w przyszłym sezonie. Wszystko po to, aby w przyszłości legenda klubu objęła funkcję szkoleniowca pierwszego zespołu po odejściu Zinedine'a Zidane'a - donosi dziennik "Marca".

Pomimo tego, że obecnie rozgrywki La Ligi są zawieszone ze względu na pandemię koronawirusa, to Real Madryt nie traci czasu. Ostatnio zorganizował spotkanie w formie wideokonferencji, na którym zapadła ważna decyzja.

Zobacz wideo Trwa odmrażanie piłki nożnej.

Raul Gonzalez ma zostać następcą Zinedine'a Zidane'a

Postanowiono, że w sezonie 2020/21 Raul Gonzalez, legenda klubu, pozostanie trenerem Castilli, drugiego zespołu Realu. Castilla zajmuje obecnie siódme miejsce w Segunda B. Cały zarząd ekipy z Madrytu ma pełne zaufanie do pracy Hiszpana, a jego wielkim zwolennikiem jest prezydent Realu, Florentino Perez. Działacz zdecydował się przedłużyć kontrakt z Raulem Gonzalezem już teraz, aby przygotować go do przejęcia pierwszego zespołu po odejściu Zinedine Zidane'a - możemy przeczytać w dzienniku "Marca". 

Raul pracując w Castilli będzie mógł przyglądać się wszystkim 60 zawodnikom (tym z pierwszego składu, jak i z innych drużyn w różnych kategoriach wiekowych), z których wielu mogłoby grać nie tylko w drugim zespole Realu, ale także w ekipie do lat 19. Selekcja już się rozpoczęła. Podjęto również decyzję, że Dani Poyatos będzie nadal prowadził drużynę U-19, która jest liderem ligi w swojej kategorii wiekowej.

Raul Gonzalez występował w barwach Realu w latach 1994-2010. W 741 spotkaniach strzelił 323 gole . Hiszpan zakończył profesjonalną karierę w 2015 roku. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .