Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bezprecedensowy wyrok za korupcję. Działacze i piłkarze trafili do więzienia!

Były dyrektor generalny Osasuny - Angel Maria Vizcay - oraz dwóch byłych piłkarzy Betisu - Antonio Amaya i Xavi Torres - zostali skazani na karę więzienia za ustawienie meczów w sezonie 2013/14.

Sprawa dotyczy dwóch meczów z przedostatniej i ostatniej kolejki tamtych rozgrywek. Dyrektorzy Osasuny - Miguel Archanco, Juan Antonio Pascual i Jesus Peralta - za poparciem Angela Marii Vizcay'a porozumieli się z piłkarzami Betisu ws. rezultatów ich dwóch ostatnich meczów.

Zobacz wideo

Zawodnicy otrzymali 400 tys. euro za pokonanie Realu Valladolid (4:3) w przedostatniej kolejce oraz 250 tys. euro za porażkę z Osasuną (1:2) w ostatniej serii gier. Mimo że oba wyniki ułożyły się po myśli walczącej o utrzymanie Osasuny, to ta i tak spadła z ligi, gdyż inne rezultaty nie były dla niej korzystne. 

Pierwsze takie wyroki

W piątek Vizcay został skazany na osiem lat i osiem miesięcy pozbawienia wolności. Byli gracze Betisu - Antonio Amaya i Xavi Torres - za kratkami spędzą po roku. To pierwszy w historii przypadek w Hiszpanii skazania na więzienie za ustawianie meczów. Wyroki, które usłyszały też osoby powiązane ze "sprawą Osasuny", nie są prawomocne.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .