Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Leo Messi wskazał kluczowy transfer dla Barcelony. "Wybór byłby oczywisty"

Leo Messi wskazał zawodnika, którego transfer byłby kluczowy dla FC Barcelony. Zamiast swojego rodaka, Lautaro Martineza, gwiazdor mistrzów Hiszpanii wolałby sprowadzenie Neymara - twierdzą pracownicy Cadena SER. Problem w tym, że powrót Brazylijczyka na Camp Nou prawdopodobnie nie będzie możliwy ze względów finansowych.

Transferowe lato w tym roku będzie inne, niż te w ostatnich sezonach. Pandemia koronawirusa i wstrzymanie rozgrywek piłkarskich spowodują, że wiele europejskich klubów nie będzie miało pieniędzy na pozyskiwanie nowych zawodników. W trudnej sytuacji znaleźć mogą się nawet największe firmy, m.in. FC Barcelona. Mimo wszystko mistrzowie Hiszpanii planują wzmocnienie składu i cały czas interesują się dwoma zawodnikami: Lautaro Martinezem i Neymarem.

Zobacz wideo

Messi wskazał zawodnika, którego transfer będzie kluczowy dla Barcelony. "Gdyby musiał wybierać, wybór byłby oczywisty"

Biorąc pod uwagę aspekt finansowy, dużo bardziej prawdopodobne wydaje się sprowadzenie Martineza, który miałby się stać następcą Luisa Suareza. Według informacji dziennikarzy radia Cadena SER, drugą opcję preferuje największy gwiazdor Katalończyków, Leo Messi. Argentyńczyk, zamiast sprowadzenia jego rodaka, chciałby powrotu Neymara. Powrotu, który ze wspomnianych względów finansowych wydaje się mało realny. - Gdyby Messi miał wybierać, oczywiste jest, że wolałby Neymara - twierdzą hiszpańscy dziennikarze.

O ile zdanie Messiego jest bardzo ważne dla szefów Barcelony, o tyle nie sprawi ono, że nagle znajdą oni środki na wykupienie Neymara z PSG. Paryżanie nie zamierzają łatwo oddawać swojej największej gwiazdy, której ostatnio zaproponowali nowy kontrakt i podwyżkę wynagrodzenia.

Przeczytaj także: