Trener Barcelony zabrał głos w sprawie transferów dwóch gwiazd

Quique Setien nie ma złudzeń na sprowadzenie Lautaro Martineza. W rozmowie z hiszpańskim radiem "Onda Cero" szkoleniowiec FC Barcelony przyznaje, że transfer wyklucza kryzys finansowy spowodowany pandemią koronawirusa.

Quique Setien zaprzeczył medialnym doniesieniom dotyczącym transferów. - Nie mam złudzeń na sprowadzenie do FC Barcelony Lautaro Martineza. Nastąpi ekonomiczny kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. To samo dotyczy transferu Neymara - powiedział w "Onda Cero" Quique Setien.

FC Barcelona nie kupi ani Lautaro Martineza, ani Neymara. Trener odnosi się do planu wznowienia La Liga

W ciągu ostatnich miesięcy obaj piłkarze byli głównymi nazwiskami przypisywanymi do FC Barcelony. Powrót Neymara w zeszłym tygodniu wykluczyli dziennikarze "Catalunya Radio" - co potwierdziły słowa Quique Setiena. Transfer Lautaro Martineza wydawał się jednak bardziej prawdopodobny. Już w zeszłym miesiącu media podały informację o odrzuceniu oferty przez Inter Mediolan. FC Barcelona za napastnika zaoferowała 70 milionów euro, Artura Vidala oraz Nelsona Semedo. 

W rozmowie z trenerem FC Barcelony poruszono temat obecnej sytuacji oraz powrotu rozgrywek ligi hiszpańskiej. Quique Setien stwierdził, że w czasie pandemii koronawirusa najważniejsze jest bezpieczeństwo i bez jego gwarancji piłkarze nie powinni wrócić do gry.

- Wszyscy chcemy zakończenia ligi, nawet jeśli miałoby się to odbyć bez kibiców. Ale chciałbym także mieć gwarancję, że nie będzie z tym żadnych problemów. Widzę, że trudno jest wznowić La Liga bez odpowiedniego planu. Póki co wolę zostać w domu - oświadczył Quique Setien. 

Zobacz wideo

Na początku kwietnia hiszpańskie media poinformowały o granicznej dacie wznowienia La Liga. Zdaniem "Marki" rozgrywki wystartują najpóźniej 27 czerwca, w przeciwnym razie sezon nie zostanie dokończony. Do tego czasu władze klubów i piłkarze czekają na oficjalne informacje ze strony hiszpańskiej federacji. 

Więcej o: