Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Karim Benzema wskazał swój ostatni klub w karierze! Tam chce zakończyć grę w piłkę

Karim Benzema stwierdził, że na koniec kariery chciałby wrócić do Olympique Lyon, w którym rozpoczynał swoją wielką przygodę z europejską piłką.

Karim Benzema zasugerował, że rozważa zakończenie swojej kariery we francuskim klubie Olympique Lyon, w którym stawiał swoje pierwsze kroki w wieku 10 lat. W barwach drużyny z Lyonu Francuz zagrał w blisko 150 meczach w latach 2004-2008 i pomógł w zdobyciu czterech mistrzostw Francji. 

32-letni piłkarz przyznał w rozmowie z telewizją francuskiego klubu, że teraz nie ma szans na powrót. - Natychmiastowy powrót do Lyonu nie jest możliwy, ponieważ gram w najlepszym klubie na świecie i mam jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Ale mógłbym wrócić do Lyonu przed końcem swojej kariery, bo dlaczego nie - zastanawiał się napastnik. 

Benzema wskazał piłkarzy, z którymi najlepiej mu się grało

Piłkarz pokusił się również o analizę gry swojej dawnej drużyny. - Jestem chłopakiem z Lyonu, a moi bracia mocno śledzą Ligue 1. Podoba mi się, jak Lyon podchodzi do dużych meczów. Wiesz, że mają wszystko, czego potrzeba, aby pokonać każdego rywala. Czasem jednak napotykają słabą drużynę i przegrywają. To mnie bardziej denerwuje! - śmiał się. 

Zobacz wideo Leśnodorski prezesem PZPN?

Benzema wskazał także piłkarzy, z którymi grało mu się najlepiej. - We Francji lubiłem grać z Juninho Pernambucano i Sylvainem Wiltordem. Ale w Madrycie też było wielu dobrych graczy. Choćby Cristiano Ronaldo czy Sergio Ramos - dodał napastnik. 

Ostatnio dziennik "AS" poinformował, że Real Madryt przedłuży kontrakt z Karimem Benzemą. Nowa umowa ma obowiązywać do 2022 roku, a zostanie ogłoszona po zakończeniu tego sezonu. Benzema trafił do Realu Madryt 1 lipca 2009 roku. Od tamtego czasu zagrał w 497 meczach, w których strzelił 240 goli i miał 133 asysty. W poprzednim sezonie Francuz zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. W 36 meczach strzelił 21 goli. 

Przeczytaj także: