Erling Haaland znów może zmienić zespół! Jeden klub ma przewagę nad innymi

Erling Braut Haaland latem może stać się bohaterem kolejnego dużego transferu. Rewelacyjnym Norwegiem interesuje się m.in. Real Madryt, który w wyścigu o pozyskanie 19-latka ma jedną przewagę nad innymi zespołami.

33 mecze, 40 goli i 9 asyst - to dorobek Erlinga Brauta Haalanda we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie. 19-latek zdobywał w nim bramki dla dwóch zespołów - RB Salzburg i Borussii Dortmund. Ta druga w styczniu zapłaciła za niego 20 mln euro, ale niebawem może sprzedać go za znacznie większe pieniądze. Pozyskaniem młodego napastnika interesuje się bowiem wiele europejskich zespołów.

Zobacz wideo Cały świat zachwyca się Haalandem.

Erling Haaland znów może zmienić zespół! Jeden klub ma przewagę nad innymi

W gronie klubów chętnych na sprowadzenie Haalanda najczęściej wymienia się Juventus, Manchester United i Real Madryt. Jak zauważył dziennik "AS", to właśnie Real ma największe szanse na pozyskanie reprezentanta Norwegii. Co prawda Borussia na razie nie chciałaby go sprzedawać w ogóle, ale nie wiadomo, jak mocno w finanse klubu uderzy wstrzymanie rozgrywek przez pandemię koronawirusa. I nie wiadomo, czy do sprzedaży niektórych graczy klub nie będzie zmuszony. 

Wykorzystać taką sytuację mogą szefowie "Królewskich", których głównym atutem są bardzo dobre stosunki z władzami Borussii. Dzięki tym stosunkom, w przypadku sprzedaży Haalanda do Realu, Borussia miałaby zyskać poparcie madryckiego klubu w UEFA i Europejskim Stowarzyszeniu Klubów. To jednak nie wszystko - do transakcji Real dołączyłby jeszcze Achrafa Hakimiego, który obecnie jest wypożyczony właśnie do Borussii. W tym przypadku przeszkodą mogą być jednak ambicje samego zawodnika, który jakiś czas temu mówił, że chce postawić kolejny krok w swojej karierze, dając tym samym sygnał chęci opuszczenia Dortmundu.

Więcej o: