Barcelona utworzyła nową listę priorytetów. Zaskakująca decyzja ws. Neymara

FC Barcelona zrezygnuje ze starań o sprowadzenie Neymara z PSG - informuje "Catalunya Radio". Szefowie mistrzów Hiszpanii utworzyli nową listę priorytetów, w której nie uwzględnili Brazylijczyka. W dodatku lista przewiduje sprowadzenie tylko jednego piłkarza.

Coraz więcej wskazuje na to, że saga transferowa z udziałem Neymara dobiega końca. Prawdopodobnie nie skończy się jednak tak, jak przewidywano. Wydaje się bowiem, że powrót skrzydłowego do FC Barcelony stał się niemożliwy.

Zobacz wideo "W Barcelonie mogą żałować, że zatrudnili Setiena. Ale nie było innej opcji"

Barcelona utworzyła nową listę priorytetów. Zaskakująca decyzja ws. Neymara

Wszystko przez pandemię koronawirusa i wstrzymanie rozgrywek w Europie. Barcelona, podobnie jak większość klubów piłkarskich na kontynencie, przy braku regularnych dochodów z dni meczowych i praw telewizyjnych musi całkowicie zmienić strategię działania. Zmiany obejmują m.in. plany transferowe. One dotychczas zakładały powrót Neymara i zakup Lautaro Martineza z Interu. Dwóch tak dużych transakcji mistrzowie Hiszpanii nie zdołają jednak przeprowadzić. 

Dziennikarze "Catalunya Radio" poinformowali, że w związku z ograniczonymi środkami na pozyskanie nowych graczy, a także znacznie mniejszym budżetem płacowym, szefowie Barcelony utworzyli nową listę priorytetów. Nie umieścili na niej transferu Neymara, skupiając się na sprowadzeniu Martienza, a także na podpisaniu nowych kontraktów z Markiem-Andre ter Stegenem i Leo Messim.

To jednak nie wszystko - lista zakłada również sprzedaż kilku graczy, których odejście miałoby naprawić nadszarpnięty przez pandemię budżet. Możliwe też, że kilku zawodników zostanie włączonych w transakcję, dzięki której uda się wyciągnąć Martineza z Interu.

Przeczytaj także:

Więcej o: