Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tańczący żałobnik z Ghany nowym hitem internetu. Zapytali go o ulubionego piłkarza. "Uwielbiam go" [WIDEO]

Firma pewnego żałobnika z Ghany stała się ostatnio modna na całym świecie. Memy z tradycyjnego pogrzebu obiegają cały świat, a wideo bije rekordy popularności i ciągle jest przerabiane. Hiszpańskie radio Cadena SER porozmawiało z Benjaminem Aidoo na temat futbolu. Okazuje się, że niespodziewana gwiazda Internetu jest wielkim fanem FC Barcelony i Leo Messiego.

W ostatnich dniach w internecie rekordy popularności bije krótki filmik z czterema mężczyznami, którzy tańczą z trumną na tradycyjnym ghańskim pogrzebie. Pod obraz podstawiona jest energetyczny utwór "Astronomia” Vicetone & Tony'ego Igy'ego. Filmik wykorzystywany jest  zaś przy dość pechowych zdarzeniach. Na Twitterze powstał nawet profil poświęcony tylko takim przeróbkom. Dziś obserwuje go blisko 0,5 miliona użytkowników.

Hiszpańskie radio Cadena SER postanowiło jednak dotrzeć do jednego z bohaterów filmu. Jedna z "gwiazd" nazywa się Benjamin Aidoo i jak się okazuje, żałobnik jest wielkim fanem piłki nożnej i FC Barcelony.

Gwiazda Internetu zapytana o futbol

- Moim ulubionym piłkarzem jest Messi. Po prostu uwielbiam go. Lubie jego styl gry. Nie jest samolubny i jest wielkim graczem, liderem. Bez niego Barcelona byłaby w zupełnie innym miejscu i nie miałaby tylko pucharów. 

Bez niego Barcelona nie byłaby w tym miejscu. Myślę, że bez Argentyńczyka w składzie nie wygrałaby tylu trofeów i nie zrobiłaby takich postępów. Aidoo odniósł się także do filmiku, który na całym świecie bije w ostatnich dniach rekordy popularności. - Uważam, że musimy świętować śmierć. Dlaczego? Ponieważ kiedy ktoś nas opuszcza, musimy pamiętać i cieszyć się z tego, co zrobili w czasie swojego życia. Tańczymy, bo chcemy, by ludzie wiedzieli, że wcale nie muszą opłakiwać zmarłych - stwierdził żałobnik, który stał się sławny na całym świecie.

 
Więcej o: