Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lionel Messi nie mógł patrzeć mu w twarz. "Kochałem go i zachwycałem się jego grą"

Thierry Henry w momencie transferu do Barcelony był jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Gdy wszedł do klubowej szatni, nie mógł na niego patrzeć nawet Leo Messi. "Miałem obraz jego gry w głowie. Zachwycałem się tym, co robił" - tłumaczył cytowany przez "L'Equipe" Argentyńczyk.

Messi w rozmowie z "L'Equipe" zaznacza, że jest dużym fanem talentu Henry'ego. "Gdy wszedł do szatni, nie śmiałem spojrzeć w jego twarz. Zbudowałem sobie obraz jego gry, podziwiałem go i nagle znaleźliśmy się w tej samej drużynie. To było niesamowite" - stwierdził zawodnik cytowany przez "L'Equipe". Grał z Francuzem w Barcelonie w latach 2007-2010. 

Messi zachwycał się zawodnikiem Barcelony. "Kochałem go"

"Jego umiejętność i łatwość kończenia sytuacji, jak zabierał się do strzelenia bramki były fantastyczne. Kochałem go i zachwycałem się tym wszystkim. Sprawiał wrażenie, jakby to wszystko było naturalne, płynne i proporcjonalne" - wskazywał Messi. 

Zobacz wideo Co za interwencje Szczęsnego! Znakomita reakcja jego syna [WIDEO]

Thierry Henry, grając dla Barcelony zdobył z nią potrójną koronę w 2009 roku - mistrzostwo i Puchar Hiszpanii, a także Ligę Mistrzów. Później do tych trofeów dołożył jeszcze Superpuchar Hiszpanii i Europy. Odszedł z klubu w 2010 roku do New York Red Bulls. W 2014 roku zakończył karierę, obecnie jest trenerem Montrealu Impact. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .