Real Madryt ma problem z głowy? Mnóstwo ofert dla niechcianego piłkarza?

Do Realu Madryt spłyną oferty za Jamesa Rodrigueza. Jak podaje hiszpański "AS" Kolumbijczykiem interesują się Juventus, Napoli, Everton oraz Manchester United. Władze Realu Madryt już od co najmniej kilku tygodni zastanawiają się nad przyszłością pomocnika.

James Rodriguez nie jest pierwszym wyborem Zinedine'a Zidane'a i między innymi z tego powodu Kolumbijczyk poprzedni sezon rozegrał na wypożyczeniu w Bayernie Monachium. Obecnie w czasie pandemii koronawirusa kluby kalkulują możliwości finansowe z powodu braku przychodów przez zawieszenie rozgrywek. Hiszpańskie media podają, że 28-letnim pomocnikiem zainteresowane są kluby z Premier League i Serie A. 

James Rodriguez stanie przed trudnym wyborem? Kto wygra wyścig po Kolumbijczyka

Najbliżej pozyskania Jamesa Rodrigueza w poprzednim sezonie było Napoli. Kwestią sporną w transferze pomocnika była forma transferu, jaką chciały oba kluby. Neapolitańczycy żądali wypożyczenia z możliwością wykupu 28-latka, jednak władze Realu Madryt chcieli transferu definitywnego. W obecnym sezonie do wyścigu o Kolumbijczyka włącza się Juventus Turyn. Zdaniem "AS-a" istotną postacią w transferze pomocnika do Juventusu jest Jorge Mendes - agent Jamesa Rodrigueza oraz Cristiano Ronaldo

Zobacz wideo

Manchester United w Premier League nie może sobie pozwolić na kolejne porażki, dlatego James Rodriguez miałby być jednym z uzupełnień w składzie. Dodatkowo "AS" podaje informacje o zainteresowaniu ze strony Realu Madryt francuskim pomocnikiem Manchesteru - Paulem Pogbą. Władze Królewskich mogłyby dokonać wymiany zawodnika z dopłatą. Ten transfer ucieszyłby Mino Raiolę, agenta Pogby, który ostatnio powiedział w hiszpańskich mediach, że chciałby tego lata przeprowadzić duży transfer do Realu Madryt. Do Evertonu natomiast James Rodriguez jest przypisywany ze względu na Carlo Ancelottiego, który w czasach trenowania Realu Madryt często stawiał na 28-letniego Kolumbijczyka. 

W obecnym sezonie La Liga James Rodriguez zagrał w zaledwie siedmiu spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę i jedną asystę. Kontrakt pomocnika z Realem Madryt obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

Więcej o: