Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Coraz większy chaos w FC Barcelonie! Prezes pozbywa się swoich przeciwników

Josep Bartomeu zawiesił kilku członków zarządu FC Barcelony. Prezes mistrzów Hiszpanii chce maksymalnie ograniczyć władzę osób, którym nie podobają się jego rządy.

Emili Rousaud i Enrique Tombas zostali zawieszeni w obowiązkach członków zarządu FC Barcelony. To decyzja Josepa Bartomeu, prezesa klubu, który ostatnio podejmuje coraz więcej kontrowersyjnych decyzji. "Bartomeu powiedział im, że stracili u niego zaufanie i zamierza odebrać im stanowisko. Mają 24 godziny na odpowiedź czy akceptują jego decyzję" - pisze dziennik "AS".

Zobacz wideo

Chaos w Barcelonie. Prezes klubu odsuwa od władzy swoich przeciwników

Rousaud i Tombas zostali odsunięci, ponieważ - zdaniem hiszpańskich mediów - nie podobały im się decyzje podejmowane w ostatnich miesiącach czy nawet latach przez Bartomeu. Szczególnie Rousaud był niewygodny dla Bartomeu. W wyborach na prezesa katalońskiego klubu zamierzał bowiem walczyć z obecnym szefem Barcelony (w związku z pandemią koronawirusa wybory mogą zostać przesunięte, nie wiadomo więc, czy Rousaud podtrzyma swoje plany). 

To kolejne kontrowersyjne decyzje Bartomeu, który za wszelką cenę chce utrzymać się przy władzy. Przed zawieszeniem w obowiązkach dwóch członków zarządu, prezes pokłócił się m.in. z liderami drużyny, Leo Messim i Gerrardem Pique. Wszystko zaczęło się, odkąd w lutym okazało się, że Bartomeu wynajął specjalną firmę, zakładającą fikcyjne konta w mediach społecznościowych, z których chwalono działania obecnego prezesa. Dodatkowo krytykowano jego największych przeciwników oraz piłkarzy, m.in. Messiego czy Pique, którzy głośno narzekali na decyzje szefa. - Ten zarząd nie zasługuje na to, aby kontynuować pracę. To, co zrobili mi i moim współpracownikom w ciągu ostatnich siedmiu lat, było powodem do wstydu, wielkim kłamstwem - powiedział jakiś czas temu Joan Laporta, były prezes Barcelony.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: