Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bunt piłkarza Realu Madryt. Namawia kolegów, by nie zgadzali się na obniżki pensji

- Jestem za tym, by wypłacać wynagrodzenia w całości. I za tym, by każdy robił z tymi pieniędzmi rozsądne rzeczy. Wszystkich nas prosi się o pomoc, ale obniżka pensji to darowizna na próżno lub na rzecz klubu - w rozmowie z SWR Sport przyznał Toni Kroos, namawiający tym samym kolegów z szatni, a także innych piłkarzy, by ci nie zgadzali się na cięcia. Zdaniem Niemca pomagają one jedynie szefom klubów, a nie tym, którzy naprawdę potrzebują pieniędzy.

20, 50, czy nawet 70 (jak w przypadku Barcelony) proc. - o tyle piłkarze topowych klubów z całego świata obniżają swoje pensje, by ich pracodawcy uniknęli bankructwa czy konieczności zwalniania pracowników klubu. Zdaniem zawodnika Realu Madryt, Toniego Kroosa, cięcia wypłat to droga donikąd.

Zobacz wideo

Bunt piłkarza Realu Madryt. Toni Kroos namawia kolegów, by nie zgadzali się na obniżki pensji

- Jestem za tym, by wypłacać wynagrodzenia w całości. I za tym, by każdy robił z tymi pieniędzmi rozsądne rzeczy. Wszystkich nas prosi się o pomoc, ale obniżka pensji to darowizna na próżno lub na rzecz klubu - przyznał Kroos w rozmowie z SWR Sport. Zdaniem niemieckiego pomocnika cięcia wynagrodzeń to zapewnienie środków szefom i zarządom, nie pomoc potrzebującym. - Wiele klubów nie ma rozplanowanych wydatków na czas takiego kryzysu. Dużo zależy od tego, jak długo taki stan będzie się utrzymywał, ale jeżeli piłka nożna wróci w maju, na pewno znajdzie się wiele pomocnych rozwiązań - dodał Kroos, który na razie z obniżką pensji nie musi sobie radzić, bo Real jest w tak dobrej kondycji finansowej, że - przynajmniej na teraz - nie zamierza obcinać wynagrodzeń.

Kroos przyznał także, że po pandemii piłka nożna nie będzie już taka sama, a kwoty wydawane na rynku transferowym będą znacznie mniejsze. - Wątpię, że dalej będą padały takie kwoty. Jedne będą większe, inne mniejsze. Akurat to może nie będzie takie złe, bo w pewnym momencie kwoty strasznie wzrosły - zakończył 30-latek.

Więcej o:
Komentarze (17)
Bunt piłkarza Realu Madryt. Namawia kolegów, by nie zgadzali się na obniżki pensji
Zaloguj się
 • grzegorz zając

  Oceniono 4 razy 2

  A tym ciągle mało, lecz to wina że dostają takie pieniądze.

 • starsza10

  Oceniono 3 razy 1

  No, no, taki dżentelmen, a tu takie roszczenia. "Nie ma granka, nie ma sianka." A że wszyscy oczekują, że bogaci pomogą finansowo służbie zdrowia? Cóż, pan Kroos nie zauważył, że ma wielkie szczęście należeć do zdolnych i bogatych. Jego talent dobrze się w dzisiejszym świecie sprzedaje. Czy nie czuje ani trochę, że - ze zwykłej przyzwoitości - powinien się podzielić z tymi, którym mniej los sprzyjał. Zwłaszcza, jeśli dotknięte nieszczęściem są rodziny tych, którzy przyczynili się do jego dobrobytu przychodząc na mecze, kupując abonamenty kodowanych stacji itp.

 • krzysieq80

  Oceniono 3 razy 1

  To proszę w takim razie na boisko i GRAĆ!!

 • polsz

  0

  pan Kroos zdecydowanie należy do tych potrzebujących wsparcia..... psychiatry

 • partiota4

  0

  Może mu zrobić taki lokalny Klub Kokosa ?

 • corvelinho

  0

  Trochę racji ma że te cięcia pensji pomagają wyłącznie zarządom klubów. Ale tę rację ma wyłącznie przy założeniu że ten % pensji, o który piłkarze mieliby mieć obniżone zarobki trafiałby na organizacje dobroczynne czy pomoc w walce z pandemią.

 • 1234pablo

  Oceniono 6 razy 0

  Ten portal to jakieś g... Ostatnie co pisaliście o Barcelonie to, że piłkarze nie zgodzili się na obniżki. Nie jeden piłkarz, wszyscy. A teraz piszecie, że tam cięcia są największe. To co jest prawdą?

 • poziom1908

  0

  Trochę racji ma, co do cięć. Powinni ich doświadczyć wszyscy, również prezesy i inne "łase na sukcesy"

 • herp_derp

  Oceniono 1 raz -1

  Tak, tak, już widzę jak 50%, 60%, 80% procent comiesięcznego uposażenia przekazuje na tych prawdziwych potrzebujących. No, panie gwiazdka - wyciągaj dowody przelewów na pomoc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX