Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bunt piłkarza Realu Madryt. Namawia kolegów, by nie zgadzali się na obniżki pensji

- Jestem za tym, by wypłacać wynagrodzenia w całości. I za tym, by każdy robił z tymi pieniędzmi rozsądne rzeczy. Wszystkich nas prosi się o pomoc, ale obniżka pensji to darowizna na próżno lub na rzecz klubu - w rozmowie z SWR Sport przyznał Toni Kroos, namawiający tym samym kolegów z szatni, a także innych piłkarzy, by ci nie zgadzali się na cięcia. Zdaniem Niemca pomagają one jedynie szefom klubów, a nie tym, którzy naprawdę potrzebują pieniędzy.

20, 50, czy nawet 70 (jak w przypadku Barcelony) proc. - o tyle piłkarze topowych klubów z całego świata obniżają swoje pensje, by ich pracodawcy uniknęli bankructwa czy konieczności zwalniania pracowników klubu. Zdaniem zawodnika Realu Madryt, Toniego Kroosa, cięcia wypłat to droga donikąd.

Zobacz wideo

Bunt piłkarza Realu Madryt. Toni Kroos namawia kolegów, by nie zgadzali się na obniżki pensji

- Jestem za tym, by wypłacać wynagrodzenia w całości. I za tym, by każdy robił z tymi pieniędzmi rozsądne rzeczy. Wszystkich nas prosi się o pomoc, ale obniżka pensji to darowizna na próżno lub na rzecz klubu - przyznał Kroos w rozmowie z SWR Sport. Zdaniem niemieckiego pomocnika cięcia wynagrodzeń to zapewnienie środków szefom i zarządom, nie pomoc potrzebującym. - Wiele klubów nie ma rozplanowanych wydatków na czas takiego kryzysu. Dużo zależy od tego, jak długo taki stan będzie się utrzymywał, ale jeżeli piłka nożna wróci w maju, na pewno znajdzie się wiele pomocnych rozwiązań - dodał Kroos, który na razie z obniżką pensji nie musi sobie radzić, bo Real jest w tak dobrej kondycji finansowej, że - przynajmniej na teraz - nie zamierza obcinać wynagrodzeń.

Kroos przyznał także, że po pandemii piłka nożna nie będzie już taka sama, a kwoty wydawane na rynku transferowym będą znacznie mniejsze. - Wątpię, że dalej będą padały takie kwoty. Jedne będą większe, inne mniejsze. Akurat to może nie będzie takie złe, bo w pewnym momencie kwoty strasznie wzrosły - zakończył 30-latek.