Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Co z przyszłością Antoine'a Griezmanna? "Marca" podała szczegóły

Antoine Griezmann nie opuści FC Barcelony w najbliższym okienku transferowym. Jak podaje hiszpańska "Marca" - wymiana Francuza na innego zawodnika nie jest brana pod uwagę w przypadku planowanych ruchów transferowych klubu. Władze nie chcą pozbywać się zawodnika, a ten nie chce opuszczać Dumy Katalonii.

FC Barcelona zainteresowana jest dwoma zawodnikami, za których władze klubu musiałyby zapłacić co najmniej sto milionów euro. Dlatego w grę wchodziła transakcja wiązana, która polegała na opłacie pieniężnej oraz dołączeniu do transferu innego piłkarza Barcelony w ramach uzupełnienia transakcji. 

Zobacz wideo

Antoine Griezmann po adaptacji zostanie na dłużej w Barcelonie

Był jednym z pierwszych zawodników, których Barcelona miała wykorzystać do uzupełnienia oferty transferowej za Lautaro Martineza lub Neymara. Taka decyzja władz klubu miała być spowodowana poziomem gry, jaki prezentował Francuz po transferze z Atletico Madryt. 

Hiszpańskie media uspokajają natomiast, że Antoine Griezmann nie zostanie dołączony do żadnej transakcji tego lata. Aktualny sezon zawodnika miał być jedynie okresem adaptacyjnym, a władze klubu wciąż widzą dla niego miejsce w następnym sezonie. Po podsumowaniu jego gry w obecnym sezonie klub stwierdził, że to nie były najgorsze rozgrywki, dlatego podejmuje takie decyzje. 

Antoine Griezmann do FC Barcelony dołączył po sezonie 2018/2019. Władze Dumy Katalonii zapłaciły za napastnika 120 milionów euro. Aktualny kontrakt 29-letniego Francuza obowiązuje do czerwca 2024 roku, w obecnym sezonie natomiast Griezmann zagrał w 37 meczach, w których zdobył 14 goli i cztery asysty.