Real Madryt musi się pozbyć 12 piłkarzy. Gwiazdor zespołu podjął decyzję

Gareth Bale jest zdeterminowany, aby mimo podziałów z Zinedinem Zidanem, dalej grać w Realu Madryt. Brytyjskie media podają, że piłkarz będzie walczył o miejsce w pierwszym składzie. Przyszłość Walijczyka w Realu stoi pod znakiem zapytania.

W ostatnim czasie hiszpańskie media spekulowały o sprzedaży Garetha Bale'a przez problemy finansowe spowodowane pandemią koronawirusa. Piłkarz kosztuje Real Madryt blisko 17 milionów euro rocznie, dlatego sprzedaż zawodnika uwolniłaby budżet klubu. Angielski "The Mirror" twierdzi natomiast, że 30-letni napastnik jest gotowy z powrotem walczyć o miejsce w składzie Zinedine'a Zidane'a. 

Zobacz wideo

Gareth Bale chce zostać w Realu Madryt

Zinedine Zidane ma problem z dwunastoma zawodnikami, którzy mogą być ciężarem w najbliższym sezonie. Zbyt obszerny skład trzeba będzie skurczyć właśnie przez transfery. Głównymi problemami Francuza są Gareth Bale oraz James Rodriguez. Dlatego sprzedaż tych dwóch zawodników, znacznie uwolniłaby budżet Realu na następny sezon. 

Angielskie media podają jednak, że Gareth Bale jest gotowy walczyć o miejsce w składzie Realu. Dlatego francuski szkoleniowiec może mieć jeszcze większy problem z Walijczykiem. W zeszłym sezonie Bale'a przypisywano do Chin. Real Madryt zaproponował jednak zbyt wysoką kwotę transferu, dlatego Walijczyk został w Hiszpanii. 

Obecny kontrakt zawodnika z klubem obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Bale rozegrał dla Realu 15 meczów, w których strzelił trzy bramki i zdobył dwie asysty. Warto zaznaczyć, że ostatnią bramkę w La Liga, Gareth Bale strzelił 6 września 2019 roku. 

Więcej o: