Jose Luis Capon nie żyje. Atletico Madryt poinformowało o śmierci byłego piłkarza

Atletico Madryt poinformowało o śmierci swojej legendy, Jose Luisa Capona Gonzaleza. Były piłkarz miał 72 lata.

- Dziś jest smutny dzień dla rodziny Rojiblancos. Atletico Madryt opłakuje śmierć naszego byłego zawodnika Jose Luisa Capona Gonzaleza. Nasz były piłkarz zmarł w wieku 72 lat w swoim rodzinnym mieście. Prezydent klubu, dyrektor generalny, a także zarząd składają szczere kondolencje całej rodzinie Jose oraz wszystkim jego przyjaciołom - napisało Atletico oświadczeniu.

Capon to legenda Atletico, zdobywał z klubem tytuły mistrzowskie w 1973 i 1977 roku. Wygrał także Copa del Rey w 1976 roku, a w Atletico grał przez 10 lat. Klub nie zdecydował się jednak na podanie przyczyn śmierci swojego dawnego zawodnika. 

- Flaga na Wanda Metropolitano zostanie na 24 godziny opuszczona do połowy, aby oddać hołd naszej legendzie. Wraz z odejściem Capona, rodzina Atletico traci kolejny symbol, który dał temu klubowi wiele nie tylko na boisku, ale także poza nim - dodał klub w oświadczeniu.

Niestety, nie są to dobre dni dla Atletico. W sobotę klub wydał specjalny komunikat, w którym poinformowało o śmierci Christiana Minchola, zawodnika zespołu do lat 14.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.