Neymar coraz bliżej Barcelony? Klub znalazł sposób na sprowadzenie piłkarza

FC Barcelona zmienia swój plan pozyskania Neymara. Brazylijczyk miał wykorzystać punkt regulaminu FIFA i rozwiązać kontrakt z PSG. Barcelona wypłaciłaby wtedy w ramach rekompensaty Paryżanom 180 milionów euro - podaje hiszpański "Sport".

Hiszpańskie media podają informacje o problemie związanym z pozyskaniem Neymara przez FC Barcelonę. Duma Katalonii zgłosiła się do Brazylijczyka, aby ten nie wykorzystywał regulaminu FIFA do zerwania kontraktu z PSG. Kwota, jaką musiałaby w takiej sytuacji zapłacić Barca, byłaby zbyt wysoka. Mogłoby to zaszkodzić wizerunkowi klubu w czasach z pandemii koronawirusa. Klub przygotuje inną ofertę za zawodnika.

Zobacz wideo

FC Barcelona nie zapłaci 180 milionów euro, ale ma przygotowaną ofertę zastępczą

Powrót Neymara do Barcelony jest jednym z głównych tematów w podczas okienek transferowych. Zagraniczne media uważają, że w najbliższym czasie transfer może zostać dopięty. Problemem są ostatnio planowane cięcia wynagrodzeń piłkarzy w Barcelonie. 

Dlatego władze klubu chcą dogadać się z PSG i zaoferować za 28-letniego Brazylijczyka niższą kwotę oraz włączyć do transakcji jednego z piłkarzy. Gdyby PSG nie zgodziło się na takie warunki, Barca chciałaby, aby kwota 180 milionów euro została rozłożona na raty. 

Na ten moment Barcelona jest liderem La Liga. W okresie pandemii koronawirusa klub zgłosił się z prośbą do UEFA o tymczasowe zawieszenie zasady Finansowego Fair Play, ponieważ zmaga się z problemami budżetowymi, o czym na Sport.pl pisał Paweł Wilkowicz. Neymar dotychczas dla PSG zagrał w 22 meczach, w których zdobył osiemnaście bramek i dziesięć asyst.

Więcej o: