Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarze Dinama Zagrzeb nie zgodzili się na obniżkę pensji. Mamić się zemścił

Gracze i sztab szkoleniowy Dinamo Zagrzeb nie zgodzili się na obniżkę pensji. Władze klubu zdecydowały się na zwolnienie sześciu członków sztabu trenerskiego! Swoją pozycję utrzymał jednak Nenad Bjelica.

Pandemia koronawirusa spowodowała wielkie straty dla klubów piłkarskich, które nie mogą teraz rozgrywać swoich meczów. Kolejne kluby decydują się na obniżenie pensji swoim zawodnikom. O ile np. w Wiśle Kraków to sami piłkarze zaproponowali czasowe obniżenie kontraktów, a umowy obniżono też np. w Śląsku Wrocław, to sytuacja w Dinamie Zagrzeb była zupełnie inna. 

Właściciel Dinama Zagrzeb postawił na swoim

Piłkarze i sztab szkoleniowy nie przystali na propozycję obniżki wynagrodzenia. Władze klubu postanowiły zareagować od razu i zdecydowano się na zwolnienie sześć członków pierwszej drużyny. Są to: Rene Poms, Nino Boule, Sylvia Cavlin, Martin Mayer, Karlo Reinholz i Jasmin Osmanovic.

Chorwackie media nie podają wszystkich szczegółów tej historii, bo te nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że ma to związek z odmową obniżenia pensji. Media zauważają, że swoje stanowisko utrzymał jeszcze Nenad Bjelica, ale były trener Lecha Poznań został postawiony pod ścianą, bo zwolniono osoby z jego sztabu. Do tego, po takiej decyzji napięcie między władzami klubu a pierwszą drużyną może być coraz większe. 

Piłkarzem Dinama Zagrzeb jest Damian Kądzior, który kilka dni temu opowiedział w rozmowie ze Sport.pl o wstrząsającym trzęsieniu ziemi, które w weekend nawiedziło Chorwację

Zobacz wideo Damian Kądzior o trzęsieniu ziemi w Zagrzebiu: To wyglądało jak koniec świata