Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Jeden z pierwszych wywiadów Messiego w Barcelonie. "Jestem bardzo leniwy" [WIDEO]

Lionel Messi po przybyciu do Barcelony zadebiutował w pierwszym zespole hiszpańskiego giganta w listopadzie 2003 roku. Po meczu z FC Porto, w którym wszedł z ławki, udzielił wywiadu telewizji ESPN, w którym opowiadał m.in., że jest bardzo leniwy.

Lionel Messi w wieku 16 lat udzielił wywiadu telewizji ESPN, w którym opowiadał choćby, jak trafił do Barcelony i jakie przedmioty szkolne są dla niego najgorsze. Stacja nagrała wywiad po jego debiucie w meczu przeciwko FC Porto w grudniu 2003 roku. 

Zobacz wideo Co zrobi UEFA z Euro 2020? Co z ekstraklasą? [SEKCJA PIŁKARSKA #39]. Zobacz wideo:

Niezwykły wywiad młodego Leo Messiego

"Wyjechałem do Hiszpanii z tatą, który znalazł pracę i szukał mi miejsca do gry w piłkę. Zorientował się, że mam talent i w końcu skontaktował się z osobą, która załatwiła mi testy w Barcelonie" - opisywał dla ESPN Messi. "Miałem 15 lat. Po skończeniu testów zadzwonili, że mnie chcą i żebym wracał do klubu" - zdradził.

 

W tamtym momencie Messi uczył się jeszcze w szkole, więc zapytano go o najmniej lubiany przedmiot. "Cóż, tu nie chodzi o to, że ten, czy inny kosztuje mnie więcej energii. Jestem po prostu leniwy. We wszystkim, żeby być szczerym" - mówił piłkarz. "Te najtrudniejsze to pewnie matematyka i fizyka. A najłatwiejszy jest WF" - śmiał się Argentyńczyk. 

Debiut na otwarcie stadionu Porto

Messi debiutował w Barcelonie, wchodząc 16 listopada 2003 roku w meczu z FC Porto prowadzonym przez Jose Mourinho. Towarzyskie spotkanie zorganizowano ze względu na inaugurację nowego Estadio Do Dragao - stadionu portugalskiego klubu. Od tamtej pory zagrał w drużynie z Katalonii ponad 700 razy. 

Więcej o: