Rywale znaleźli sposób na rzuty wolne Messiego? Co za manewr!

Barcelona pokonała 1:0 Real Sociedad w meczu 27. kolejki ligi hiszpańskiej. Przy rzucie wolnym wykonywanym przez Leo Messiego piłkarze gości zastosowali wyjątkowy sposób obrony, który okazał się niezwykle skuteczny.

Goście z Sociedad zachwycili piłkarski świat na Camp Nou! Gdy Leo Messi podchodził w drugiej połowie do rzutu wolnego, w murze stanęło tylko trzech zawodników Realu, a siedmiu z nich rozstawiło się po polu karnym. Tak umiejętnie, że Messi nie miał jak uderzyć skutecznie z rzutu wolnego. Rywale stanęli na linii ewentualnych strzałów Argentyńczyka.

Barcelona znów liderem

Oryginalna taktyka pozwoliła gościom uchronić się przed stratą gola w tamtym momencie. Nie dała im jednak punktów, bo Messi w 81. minucie wykorzystał rzut karny i zapewnił Barcelonie skromne zwycięstwo 1:0. Po tej wygranej kataloński klub wrócił na prowadzenie w lidze hiszpańskiej, które stracił po porażce w poprzednią niedzielę w El Clasico z Realem Madryt (0:2). "Królewscy" mogą ponownie zostać liderem, jeśli w niedzielę pokonają na wyjeździe Betis Sewilla.