Vinicius Junior wytłumaczył, dlaczego wykonał cieszynkę Cristiano Ronaldo. Chodzi o to, co stało się w przerwie El Clasico

Vinicius Junior poprowadził w niedzielę Real Madryt do zwycięstwa w El Clasico. Brazylijczyk po strzeleniu gola w meczu wygranym z Barceloną 2:0 wykonał cieszynkę, z której słynie Cristiano Ronaldo. Po zakończeniu spotkania 19-latek wytłumaczył, dlaczego zdecydował się na taki rodzaj okazania radości ze strzelenia bramki.

To było El Clasico nietypowe. Takie, które kibicom dostarczyło skrajnych emocji. Pierwsze 45 minut przypominało nudny i słaby klasyk z grudnia. Druga część spotkania była jednak znacznie inna. W pierwszej dominowała Barcelona, ale nie potrafiła tej dominacji wykorzystać. W drugiej dużo lepszy był Real, który zadał dwa decydujące ciosy - gole strzelili Vinicius Junior i Mariano Diaz.

Szczególnie Vinicius Junior za niedzielny występ zbiera bardzo dobre noty. Brazylijczyk od dłuższego czasu jest wyróżniającą się postacią, ale dotychczas brakowało mu liczb. W niedzielę pokazał, że potrafi nie tylko świetnie poruszać się na skrzydle, ale także wykańczać akcję. Być może bramki by jednak nie zdobył, gdyby nie to, co stało się w przerwie El Clasico.

- W przerwie meczu do naszej szatni przyszedł Cristiano Ronaldo, chciał nas wesprzeć i podnieść morale - zdradził Vinicius. - Dlatego po strzeleniu gola zrobiłem jego cieszynkę. Cristiano jest zwycięzcą na boisku i poza nim - dodał.