Pique wbił szpilkę Realowi. Tak ocenił jego grę w pierwszej połowie El Clasico

- W pierwszej połowie widziałem najgorszy Real Madryt od lat. Nie wykorzystaliśmy okazji i nie pogrążyliśmy rywala w kryzysie - przyznał Gerard Pique po niedzielnym meczu FC Barcelony z "Królewskimi". Katalończycy przegrali w El Clasico 0:2.

To był El Clasico nietypowe. Takie, które kibicom dostarczyło skrajnych emocji. Pierwsze 45 minut przypominało nudny i słaby klasyk z grudnia. Druga część spotkania była jednak znacznie inna. W pierwszej dominowała Barcelona, ale nie potrafiła tej dominacji wykorzystać. W drugiej dużo lepszy był Real, który zadał dwa decydujące ciosy - gole strzelili Vinicius Junior i Mariano Diaz.

Starcie Barcelona - Real Madryt ma nowego rywala? "To jak Mercedes kontra Tesla" [SEKCJA PIŁKARSKA #33]

Zobacz wideo

Pique wbił szpilkę Realowi. Tak ocenił jego grę w pierwszej połowie El Clasico

Piłkarze Barcelony żałować mogą zmarnowanych szans we wspomnianej pierwszej połowie. W niej Real był jedynie tłem dla zawodników Quique Setiena, choć oni też nie imponowali skutecznością i polotem. Obydwa zespoły przed przerwą grały poniżej oczekiwań, co zauważył m.in. Gerard Pique. - W pierwszej połowie kontrolowaliśmy grę, ale sami też nie graliśmy dobrze - przyznał. 

I po chwili dodał, wbijając szpilkę największym ligowym rywalom: W pierwszej połowie to był najgorszy Real Madryt od lat. Nie wykorzystaliśmy okazji i nie pogrążyliśmy rywala w kryzysie. 

- Każdy ma swoje problemy, ale gdybyśmy wykorzystali swoje szanse, rywale zderzyliby się ze ścianą. Teraz Real ma jednak przewagę, my jesteśmy ranni. Szans na mistrzostwo definitywnie wciąż jednak nie straciliśmy - zakończył obrońca aktualnych mistrzów Hiszpanii.

Więcej o: