Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Barcelona pozbawiła ich napastnika. Nie dostali zgody na znalezienie zastępcy

Hiszpańska Federacja Piłkarska odrzuciła wniosek Leganes o możliwość zastąpienia Martina Braithwaite'a, który przeszedł do FC Barcelony. Według zawiązku żadne przepisy nie mówią o możliwości przeprowadzenia takiego transferu.

Martin Braithwaite w zeszłym tygodniu przeszedł do FC Barcelony na zasadzie transferu "medycznego" w miejsce Ousmane'a Dembele, który doznał kontuzji mięśnia prawego uda i był operowany. Francuz będzie tym samym pauzował około pół roku, przez co hiszpański klub dostał pozwolenie na pozyskanie zawodnika poza okienkiem transferowym.

Zobacz wideo Flavio Paixao o transferze gwiazdy Lechii Gdańsk:

Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF) nie wyraziła jednak zgody na sprowadzenie zawodnika w miejsce Braithwaite'a dla Leganes. Argumentuje to brakiem regulacji takiego przypadku w przepisach krajowych i międzynarodowych. Piłkarza sprowadzonego w miejsce napastnika nie można byłoby zarejestrować. 

Barcelona długo szukała nowego piłkarza, aż w końcu zdecydowała się na Duńczyka. Został on sprowadzony z Leganes i kosztował 18 mln euro. Zawodnik debiutował w ligowym, wygranym 5:0 meczu z Eibarem, gdy wszedł w końcówce i miał udział w dwóch zdobytych golach. 

Więcej o: