Cztery gole i historyczny rekord Messiego! Jest pierwszy w historii piłki nożnej

Barcelona rozniosła Eibar 5:0 w sobotnim meczu hiszpańskiej LaLigi. Aż cztery gole dla ekipy z Dumy Katalonii zdobył niezawodny Lionel Messi.

Przed spotkaniem hiszpańskie media spekulowały, że Messi nie zagra przeciwko Eibarowi. Wszystko z powodu napiętego terminarza w najbliższych tygodniach. We wtorek Duma Katalonii zmierzy się z Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów, a w następną niedzielę czeka ją potyczka z Real Madryt w lidze.

Mimo to trener Quique Setien wystawił Argentyńczyka na Eibar od pierwszej minuty, a gwiazdor zaliczył kapitalne zawody. Do siaki trafił czterokrotnie - w 14., 37., 40., i 87. minucie. Wynik spotkania tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił Brazylijczyk Arthur.

Ze statystyk serwisu transfermarkt wynika, że po meczu z Eibar Messi łącznie w swojej karierze miał udział przy tysiącu goli, na co składa się 695 bramek i 306 asyst. Jest pierwszy piłkarzem w historii, który tego dokonał. W klasyfikacji najlepszych strzelców ligi hiszpańskiej tego sezonu prowadzi z osiemnastoma trafieniami na koncie (drugi Karim Benzema ma 13 bramek).

Dzięki wygranej z Eibar Barcelona awansowała na fotel lidera LaLigi. To, czy utrzyma prowadzenie, zależy od wyniku sobotniego spotkania Realu Madryt z Levante. Królewscy muszą wygrać, by odzyskać 1. miejsce w tabeli.