Ernesto Valverde przerwał milczenie po zwolnieniu z Barcelony. Zdradził plany na przyszłość

Ernesto Valverde po kilku tygodniach od czasu zwolnienia z Barcelony, wypowiedział się nt. swojej dymisji oraz zdradził najbliższe plany na przyszłość.

Ernesto Valverde został zwolniony z Barcelony 13 stycznia. O jego dymisji przesądziła porażka z Atletico Madryt w półfinale Superpucharu Hiszpanii (2:3). Gdy odchodził z katalońskiej ekipy, to zajmowała ona pierwsze miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej.

"Czas Setiena w Barcelonie jest ograniczony. To trener bez planu B"

Zobacz wideo

Valverde zabrał głos po zwolnieniu z Barcelony

Kilka tygodni po odejściu z mistrza Hiszpanii, 56-letni trener wyjawił, że od czasu rozstania się z Barceloną obejrzał tylko jedno spotkanie:

- W ostatnich tygodniach nie oglądałem zbyt dużo piłki. W całości zobaczyłem tylko mecz Athletiku Bilbao z Barceloną w Pucharze Króla. Próbuję nabrać dystansu do futbolu - wyjawił Valverde, cytowany przez portal marca.com.

56-letni szkoleniowiec podczas swojej kadencji w Barcelonie wywalczył z klubem dwa tytuły mistrza Hiszpanii w rozgrywkach 2017/18 i 2018/19, Puchar Hiszpanii (2017/18) oraz Superpuchar Hiszpanii (2018/19). Gorzej poszło mu w Lidze Mistrzów, gdzie Blaugrana w rewanżowych meczach z Romą i Liverpoolem nie potrafiła utrzymać przewagi z pierwszych spotkań i odpadała z Ligi Mistrzów w dwóch poprzednich sezonach.

- Trenowanie Barcelony było niesamowitym doświadczeniem. Cieszę się, że tam byłem. Nie zastanawiam się nad tym, czy zostałem sprawiedliwie potraktowany. Po co patrzeć wstecz? - powiedział Valverde na chłodno kilka tygodni po dymisji z katalońskiej ekipy

Bask zdradził, że nie wie jeszcze, kiedy wróci do pracy. Na razie planuje odpocząć i zrobić sobie przerwę.

- Może zdecyduję się na jakąś przygodę. Andres Iniesta opowiadał mi dużo na temat Japonii. Planuję pojechać tam i obejrzeć kilka drużyn. Chcę też spotkać się i porozmawiać z różnymi trenerami - przyznał były szkoleniowiec Barcy. 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: