Piłkarz Barcelony przeszedł operację. Nie zagra przez pół roku. Klub ma następcę

Ousmane Dembele pomyślnie przeszedł operację w Turku w Finlandii. Przerwa w grze zawodnika powinna potrwać około sześciu miesięcy - poinformowała oficjalna strona FC Barcelony.

356 minut. Tyle czasu w tym sezonie spędził na murawie Ousmane Dembele. Tydzień temu w poniedziałek "Marca" podała, że przez naciągnięty mięsień uda 22-latek będzie pauzował przez dwa tygodnie. Następnego dnia okazało się jednak, że mięsień jest zerwany. Potwierdziła to także FC Barcelona, która we wtorek poinformowała, że Francuz jest już po opercacji.

"Zabieg przeprowadzony w Finlandii zakończył się sukcesem. Zawodnika operował Lasse Lempainen. Dembele będzie niezdolny do gry przez sześć miesięcy" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez kataloński klub.

"Czas Setiena w Barcelonie jest ograniczony. To trener bez planu B" [WIDEO]

Zobacz wideo

Barcelona może zrobić transfer

"Marca" informuje, że Barcelona w miejsce Dembele chce sprowadzić Williana Jose z Realu Sociedad. - Brazylijczyk jest postrzegany jako idealny gracz, który może wypełnić lukę zarówno po Dembele, jak i Suarezie - czytamy w dzienniku.

Zgodnie z przepisami hiszpańskiej federacji Barcelona może przeprowadzić transfer poza oknem transferowym. Umożliwia jej to przynajmniej pięciomiesięczna przerwa piłkarza. Ale jest jeden warunek: zawodnik musi być obecnie zarejestrowany obecnie w rodzimym związku. Willian Jose oczywiście jest. Poza tym za jego transferem mocno opowiada się trener Barcelony Quique Setien.

Więcej o: