Media: Coutinho po rozmowach z Barceloną. Podjął decyzję ws. swojej przyszłości

Bayern Monachium najprawdopodobniej nie skorzysta z możliwości wykupu Philippe Coutinho, który będzie musiał wrócić do Barcelony. Zdaniem "Radio Catalunya" zawodnik miał jednak przekazać władzom klubu z Camp Nou, że w Hiszpanii grać już nie chce.

Bayern Monachium wypożyczył Philippe Coutinho z FC Barcelony latem, a w umowie zastrzegł sobie prawo wykupu. Ostatnio hiszpańskie media informowały, że mistrzowie Niemiec jednak z niego nie skorzystają. Brazylijczyk rozegrał w tym sezonie 27 meczów, w których strzelił siedem goli i zanotował osiem asyst, a dobre występy przeplatał bardzo słabymi.

Zobacz wideo

Bayern nie chce Coutinho, Coutinho nie chce do Barcelony?

We wtorek "Radio Catalunya" poinformowało, że przyszłość Coutinho jest jedną wielką niewiadomą. Brazylijczyk latem prawdopodobnie będzie musiał wrócić do Barcelony, jednak zdaniem radia piłkarz nie chce już tam grać. Pomocnik miał poinformować o tym władze klubu osobiście. 

Coutinho trafił na Camp Nou zimą 2018 roku z Liverpoolu. O ile pierwsze pół roku w Barcelonie miał obiecujące, o tyle w kolejnym sezonie rozczarował. W pierwszych miesiącach w nowym klubie Brazylijczyk rozegrał 18 meczów w lidze, w których strzelił osiem goli i zanotował pięć asyst. W poprzednim sezonie wystąpił już łącznie w 54 spotkaniach, w których zdobył 11 bramek i dołożył do nich pięć asyst.

Co więc może czekać Coutinho? Zdaniem brytyjskich mediów jego usługami zainteresowanych jest kilka klubów z Premier League. W grę mogą wchodzić Liverpool, Manchester City, Manchester United, Chelsea oraz Tottenham.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: