Wielkie kontrowersje w meczu Barcelony. Ekspert "Marki" nie ma wątpliwości

W spotkaniu 23. kolejki Primera Division FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Betisem (3:2). W meczu, poza golami, nie zabrakło dużych kontrowersji. Zdaniem eksperta dziennika "Marca", w pierwszej połowie piłkarz mistrzów Hiszpanii powinien otrzymać czerwoną kartkę. W końcówce meczu Katalończycy powinni otrzymać natomiast rzut karny.

Frenkie de Jong, Sergio Busquets i Clement Lenglet zapewnili w niedzielę zwycięstwo Barcelonie. Ich bramki sprawił, że drużyna Quique Setiena wygrała na wyjeździe z Betisem (3:2). W meczu 23. kolejki nie zabrakło jednak kontrowersji.

"Czas Setiena w Barcelonie jest ograniczony. To trener bez planu B"

Duże kontrowersje w meczu Barcelony

Zdaniem Juana Andujara Olivera, eksperta dziennika "Marca", już w pierwszej połowie Barcelona powinna grać w osłabieniu, bo czerwona kartka należała się Sergiemu Roberto. Obrońca Barcelony sfaulował Carlosa Alenę mając na koncie żółtą kartkę. Według eksperta sfaulował na tyle ostro, że powinien obejrzeć drugi żółty kartonik. - To były dwa faule na kartkę. Powinien być odesłany z boiska jeszcze przed przerwą - przyznał Oliver.

Ekspert podkreślił jednak, że sędzia mylił się nie tylko na korzyść Barcelony. Według niego, w końcówce spotkania mistrzowie Hiszpanii powinni wykonywać rzut karny. Marc Bartra sfaulował Leo Messiego, ale sędzia uznał, że obrońca Betisu nie popełnił przewinienia. Powtórki sugerują coś innego.