Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Barcelona chciała powrotu legendy, ale piłkarz się nie zgodził!

Barcelona próbowała w styczniu wypożyczyć Andresa Iniestę, ale ani zawodnik, ani Vissel Kobe nie zaakceptowali oferty mistrzów Hiszpanii - donosi kataloński "Sport".

Andres Iniesta to wychowanek Barcelony. Zdobył z nią osiem mistrzostw Hiszpanii i czterokrotnie wygrywał Ligę Mistrzów oraz sześciokrotnie Puchar Króla. Wielkie triumfy odnosił także z reprezentacją Hiszpanii. Dwa razy został mistrzem Europy (2008 i 2012), a w 2010 roku zdobył decydującą bramkę w finale mundialu przeciwko Holandii (1:0). Latem 2018 roku Iniesta trafił na zasadzie wolnego transferu do Visselu Kobe.

Do tej pory rozegrał dla japońskiego klubu 41 spotkań, strzelił 10 i zanotował 11 asyst. Kataloński "Sport" donosi, że w styczniu władze Barcy zaproponowały Japończykom wypożyczenie pomocnika, ale ani zawodnik, ani Vissel Kobe nie były zainteresowane tą opcją.

Zobacz gol Lewandowskiego [ELEVEN SPORTS]

Zobacz wideo

W zimowym okienku transferowym Barcelonę opuściło czterech piłkarzy, którzy udali się na wypożyczenia. Są to: Jean-Clair Todibo (Schalke), Carles Pérez (AS Roma), Moussa Wagué (Nice) i Carles Aleñá (Real Betis). Jednak żaden piłkarz nie trafił w styczniu na Camp Nou.