Dwa gole 17-latka zapewniły Barcelonie zwycięstwo. Cudowna asysta Leo Messiego

FC Barcelona pokonała Levante 2:1 w 22. kolejce hiszpańskiej La Ligi. Zespół Quique Setiena wciąż traci trzy punkty do Realu Madryt.

Niespełna dwóch minut potrzebował Ansu Fati, by strzelić dwa gole dla Barcelony w meczu z Levante. Najpierw, w 30. minucie, 17-latek otrzymał doskonałe, prostopadłe podanie od Lionela Messiego i w sytuacji sam na sam spokojnie pokonał Aitora Fernandeza. Chwilę później najlepszy piłkarz świata znów podał na lewą stronę, gdzie znajdował się Fati, który spokojnie podwyższył na 2:0. Dla Messiego była to siódma i ósma asysta w tym sezonie (strzelił też 14 goli). Z kolei Fati ma na koncie cztery bramki i jedną asystę.

W doliczonym czasie gry drugiej połowy bramkę dla gości zdobył Ruben Rochina.

Po 22 kolejkach hiszpańskiej La Ligi Barcelona zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 46 punktów. Zespół Quique Setiena traci trzy "oczka" do Realu Madryt. Następny mecz ligowy Katalończycy rozegrają w niedzielę, gdy na wyjeździe zmierzą się z Realem Betis. Wcześniej, bo w czwartek, czeka ich mecz z Athletikiem Bilbao w ćwierćfinale Pucharu Króla.

Levante zajmuje 13. lokatę (ma 26 punktów). W następnej kolejce zmierzy się z Leganes, które zajmuje dopiero 18. miejsce.