FC Barcelona rozgromiła rywala. Lionel Messi pobił kolejny rekord

Nie było niespodzianki w w meczu 1/8 finału Pucharu Króla pomiędzy Barceloną a Leganes. Zespół Quique Setiena rozgromił rywala na Camp Nou 5:0. Gole dla zespołu ze stolicy Katalonii zdobyli: Antoine Griezmann, Clement Lenglet, Arthur i dwa Lionel Messi.

FC Barcelona przystąpiła do 1/8 finału Pucharu Hiszpanii w bardzo minorowych nastrojach. Katalończycy przegrali w sobotę z Valencią 0:2 w lidze hiszpańskiej i stracili pozycję lidera. Zespół Quique Setiena chciał się zrehabilitować za słaby mecz w weekend, a starcie z Leganes w Pucharze Króla było do tego idealną okazją.

"Czas Setiena w Barcelonie jest ograniczony. To trener bez planu B

Mecz z zespołem zajmującym dopiero na 19. miejscu w La Liga rozpoczął się dla Barcy znakomicie. Już w 4. minucie Nelson Semedo wbiegł w pole karne i podał piłkę do Griezmanna, który zdobył pierwszego gola. W 23. minucie było już 2:0. Leo Messi dośrodkował z rzutu rożnego prosto na głowę Lengleta, który strzałem na dalszy słupek pokonał Cuellara. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy więcej bramek.

W 59. minucie Leo Messi zatańczył z rywalami w polu karnym i oddał strzał, a piłka po rykoszecie od nogi jednego z graczy Leganes wpadła do siatki. W 77. minucie kontratak Barcy skutecznie sfinalizował Arthur, który posłał piłkę do pustej bramki. Wynik na 5:0 ustalił w 89. minucie Messi. Gwiazdor Barcy dostał idealnie prostopadłe podanie od Ivana Rakiticia, po chwili minął bramkarza i ze spokojem umieścił piłkę w siatce.

Kolejny rekord Lionela Messiego

Co więcej, Argentyńczyk pobił kolejny rekord w barwach Barcelony. 32-letni piłkarz został w czwartek pierwszym graczem w historii hiszpańskiego klubu, który osiągnął barierę 500 zwycięstw w oficjalnych rozgrywkach. Potrzebował do tego tylko 710 meczów.

Zobacz gola Messiego z Leganes na 5:0 w Pucharze Króla:

FC Barcelona efektownie ograła Leganes 5:0 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Hiszpanii.