Wielkie męczarnie Realu Madryt ze słabeuszem. Zmiana lidera w lidze hiszpańskiej

Real Madryt po bardzo trudnym meczu wygrał na wyjeździe z Realem Valladolid 1:0 i awansował na pozycję lidera ligi hiszpańskiej. Jedynego gola dla Królewskich zdobył Nacho.

Real Madryt miał szansę odskoczyć Barcelonie w ligowej tabeli, która w sobotę przegrała z Valencią 0:2 W 21. kolejce Królewscy mierzyli się na wyjeździe z szesnastą w tabeli, drużyną Realu Valladolid.

Zidane planował rewolucję w Realu, ale niewiele z tego wyszło. Co teraz zrobi?

W pierwszej połowie nie działo się na boisku nic ciekawego poza sytuacją z 12. minuty, kiedy Casemiro po dośrodkowaniu Toniego Kroosa strzałem głową skierował piłkę do siatki. Po konsultacji z systemem VAR okazało się, że Brazylijczyk był na spalonym i arbiter nie mógł uznać tej bramki.

Druga część rozpoczęła się od optycznej przewagi Realu. Rodrygo był bliski zdobycia gola w 51. minucie, ale Masip popisał się ładną interwencją. Czasu do końca było coraz mniej, a piłkarze Zidane'a zaczęli stwarzać coraz większe zagrożenie pod bramką Masipa. Dwie dobre okazje zmarnował Karim Benzema.

Ataki Realu przyniosły skutek w 78. minucie. Perfekcyjne dośrodkowanie Toniego Kroosa na gola zamienił Nacho idealnym strzałem głową tuż przy słupku.

W 87. minucie napastnik gospodarzy wpakował piłkę do siatki Madrytczyków, ale Hiszpan był na spalonym. Więcej goli już nie padło.

Real Madryt wykorzystał potknięcie Barcelony i odniósł skromną wygraną z Realem Valladolid 1:0. Królewscy awansowali na pozycję lidera ligi hiszpańskiej. Obecnie mają 46 punktów i o trzy wyprzedzają zespół z Katalonii.