Barcelona i Juventus wymienią się piłkarzami? Powrót do rozmów

Barcelona i Juventus mogą wymienić się piłkarzami. Do hiszpańskiego klubu miałby trafić Federico Bernardeschi, a w drugą stronę Ivan Rakitić.

Znany włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio przekonuje, że Barcelona i Juventus wróciły do rozmów na temat wymiany piłkarzami. Już latem oba kluby rozmawiały o tym, że Ivan Rakitić może trafić do Włoch, a Federico Bernardeschi do Hiszpanii. Wymiana nie doszła do skutku, bo Blaugrana chciała dodatkowo, by mistrzowie Włoch dopłacili do całej transakcji.

Jak poradzi sobie nowy trener Barcelony?

Zobacz wideo

Wymiana na linii Barcelona - Juventus?

Bernardeschi w 19 meczach we wszystkich rozgrywkach strzelił w tym sezonie tylko jednego gola i miał jedną asystę. Dużo lepsze statystyki od niego mają w tym sezonie w Juventusie Gonzalo Higuain (8 goli, 7 asyst), Paulo Dybala (11, 9) i Cristiano Ronaldo (16,3). Kontrakt Włocha ze "Starą Damą" obowiązuje do czerwca 2022 roku. 

Z kolei Rakitić od kilku miesięcy wymieniany jest w gronie tych, którzy mogą opuścić Barcelonę. Chorwat nie ma pewnego miejsca w składzie ekipy z Camp Nou. Zagrał w tym sezonie w 19 meczach we wszystkich rozgrywkach, ale tylko w dwóch pełne 90 minut. Umowa Chorwata z Barceloną jest ważna do czerwca przyszłego roku.

Więcej o: