Andres Iniesta poleca piłkarza Barcelonie. "Jeden z najlepszych"

Andres Iniesta, była gwiazda Barcelony, a obecnie zawodnik japońskiego Vissel Kobe uważa, że ponowne przyjście Neymara do stolicy Katalonii byłoby świetnym ruchem transferowym.

Od kilku miesięcy temat powrotu Neymara do Barcelony wałkowany jest niemal codziennie przez media sportowe. Brazylijczyk ponad dwa lata po odejściu ze stolicy Katalonii do PSG cały czas nie czuje się szczęśliwy w stolicy Francji. Jego pobyt w Paryżu nie należy do zbyt udanych pomimo seryjnie zdobywanych mistrzostw Ligue 1. Piłkarz, za którego zapłacono przecież rekordową sumę w historii futbolu w wysokości 222 mln euro ma za sobą wiele miesięcy, które chciałby szybko wymazać ze swojego życiorysu. Złożył się na to szereg czynników, a do najważniejszych z nich należą: ciągłe problemy ze zdrowiem, kłopoty z prawem oraz fiasko związane ze zmianą pracodawcy.

"Neymara czeka najdłuższy sezon w karierze"

Zobacz wideo

Andres Iniesta o ewentualnym powrocie Brazylijczyka do "Dumy Katalonii"

Przyszłość Neymara wciąż nie jest jasna, a ostatnio głos na temat jego powrotu do Barcelony zabrała legenda klubu, Andres Iniesta, aktualnie zawodnik japońskiego Vissel Kobe, który grał z nim wspólnie przez pięć lat w barwach katalońskiego klubu:

- Jest jednym z najlepszych napastników, nie tylko teraz, ale cały czas. Byłby świetnym wzmocnieniem dla Barcelony, ale trzeba wziąć pod uwagę to, czy byłoby to w tej chwili konieczne, czy też nie.

Neymar rozegrał zaledwie dziesięć ligowych spotkań w trwającym sezonie, w których zdobył osiem goli. Jego dorobek uzupełniają dwa mecze w Lidze Mistrzów (bramka z Galatasaray - przyp. DL) i jeden w Pucharze Ligi Francuskiej (gol z St. Etienne - przyp. DL)

Więcej o:
Copyright © Agora SA