Władze Barcelony mają kandydata na nowego trenera, ale boją się o reakcję kibiców

Zdaniem "Mundo Deportivo" Barcelona ma kandydata następcę Ernesto Valverde. Chciałaby postawić na Mauricio Pochettino. Działacze mistrzów Hiszpanii obawiają się jednak o reakcję kibiców.

Barcelona szuka następcy Ernesto Valverde. Jednym z faworytów władz Blaugrany ma być Mauricio Pochettino. Argentyńczyk pozostaje bez pracy od czasu, gdy w listopadzie został zwolniony z Tottenhamu. W zeszłym sezonie prowadzone przez niego "Koguty" doszły do finału Ligi Mistrzów, ale w tym grały w Premier League poniżej oczekiwań.

Starcie Barcelona - Real ma nowego rywala?

Zobacz wideo

Barcelona chce trenera, ale obawia się reakcji kibiców

Zdaniem dziennikarza Francesco Aguilara z "Mundo Deportivo" Pochettino byłby idealnym kandydatem na trenera Barcelony ze względu na umiejętności taktyczne. Jego Tottenham grał ofensywie i efektownie - takiego szkoleniowca szuka "Duma Katalonii". Hiszpański dziennikarz dodał jednak, że władze Barcelony obawiają się reakcji kibiców na zatrudnienie Pochettino.

Argentyński trener był w przeszłości zawodnikiem i trenerem Espanyolu - lokalnego rywala Barcelony. Pod jego wodzą Espanyol odniósł w 2009 roku pierwsze zwycięstwo nad Blaugraną na Camp Nou od 27 lat (2:1). Pracując na Półwyspie Iberyjskim podkreślał również, że nigdy nie poradziłby sobie w pracy z czołowy klubem La Liga (Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt).

Więcej o: