Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Barcelony pozwał klub! Chodzi o kilka milionów euro. To jego koniec?

Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że Arturo Vidal odejdzie z Barcelony. Pomocnik od dłuższego czasu narzeka na pozycję w zespole Ernesto Valverde. Teraz kolejny raz pokazał, że nie zależy mu na pozostaniu w zespole mistrzów Hiszpanii. Chilijczyk złożył bowiem doniesienie przeciwko katalońskiemu klubowi, ponieważ jego szefowie nie wypłacili mu dużej częsci premii za poprzedni sezon.

Arturo Vidal nie należy w tym sezonie do podstawowych zawodników Barcelony. Chilijczyk zagrał w lidze hiszpańskiej w 14 meczach, ale tylko cztery razy zaczynał spotkania La Liga od 1. minuty. W Lidze Mistrzów było zresztą podobnie.

Starcie Barcelona - Real Madryt ma nowego rywala? "To jak Mercedes kontra Tesla"

Zobacz wideo

Arturo Vidal coraz bliżej odejścia z Barcelony. Piłkarz złożył doniesienie przeciwko klubowi

Frustracja Vidala w ostatnich tygodniach narasta w szybkim tempie. Najpierw publicznie narzekał on na słabą pozycję w hierarchii Ernesto Valverde. Później wściekły opuścił trening, gdy dowiedział się że nie zagra z Realem Madryt. Teraz posunął się jednak o krok dalej, składając doniesienie przeciwko Barcelonie. Chilijczyk oskarżył kataloński klub o to, że ten nie wypłacił mu dużej części premii należnej za ubiegły sezon.

32-latek oczekuje, że jego pracodawcy wypłacą mu 2,4 mln euro premii, które piłkarz powinien otrzymać za rozegranie minimum 60 proc. oficjalnych meczów Barcelony. Vidal doniesienie złożył do władz Primera Division, a także do Stowarzyszenia Hiszpańskich Piłkarzy. Przedstawiciele Barcelony pieniędzy na razie wypłacić nie chcą, bo twierdzą, że zawodnik źle zinterpretował warunki kontraktu.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE