Barcelona ukarana po El Clasico. Chcą jej zamknąć stadion!

Barcelona została ukarana po środowym meczu ligi hiszpańskiej z Realem Madryt (0:0). To efekt zachowania na tle politycznym, jakiego dopuścili się kibice katalońskiego klubu.

Samo spotkanie Barcelona - Real zawiodło. Kibice nie zobaczyli bramek, mało było ciekawych akcji i popisów zawodników. Dużo więcej działo się na trybunach i poza stadionem. Za zachowanie fanów kataloński klub otrzymał właśnie karę od Komisji Dyscyplinarnej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej.

Te pojedynki emocjonują kibiców bardziej niż starcia Barcelona - Real Madryt:

Zobacz wideo

Na początku drugiej połowy środowego meczu kibice Barcelony rzucali na boisko żółte piłki z hasłami separatystycznymi, a na trybunach skandowali hasło "Wolność". Mecz zostało przerwany, co odnotował sędzia Hernandez Hernandez prowadzący to spotkanie. 

Kara dla Barcelony

Raport arbitra został przekazany do Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej, która za manifestację polityczną ukarała Blaugranę grzywną w wysokości 3 tys. euro oraz groźbą zamknięcia stadionu. 

Po El Clasico na ulicach Barcelony doszło do zamieszek. Rannych zostało co najmniej 12 osób, a cztery z nich wymagały hospitalizacji.

Więcej o: