Piłkarz Barcelony wściekły opuścił trening, gdy dowiedział się, że nie gra z Realem

Arturo Vidal wściekł się na Ernesto Valverde, gdy dowiedział się, że nie zagra w wieczornym El Clasico - donosi ESPN.

ESPN informuje, że Ernesto Valverde przekazał już piłkarzom, na kogo zdecydował się postawić w hitowym starciu z Realem Madryt (środa, godz. 20). Na liście nie było Artura Vidala, który gdy tylko dowiedział się, że nie zagra w wieczornym El Clasico, wściekł się na Valverde i opuścił trening. 32-latka próbowali uspokoić jeszcze koledzy z drużyny, lecz bez efektu. W tej sytuacji wątpliwe jest, by Vidal pojawił się na boisku choćby z ławki rezerwowych - donosi ESPN.

W tym sezonie Vidal zagrał w 12 ligowych meczach Barcelony, ale głównie wchodził z ławki, bo tylko trzy z tych spotkań zaczynał w w wyjściowej jedenastce.

Starcie Barcelona - Real Madryt ma nowego rywala? "To jak Mercedes kontra Tesla"

Zobacz wideo

Mecz, który został przełożony

Pierwotnie hit ligi hiszpańskiej miał się odbyć 26 października, ale został przełożony ze względu na sytuację polityczną w Katalonii. W październiku atmosfera w Barcelonie była niezwykle napięta, a na ulicach dochodziło do starć protestujących z policją. Wszystko przez wyroki hiszpańskiego sądu najwyższego, który skazał dziewięciu działaczy niepodległościowych na kary więzienia (od dziewięciu do trzynastu lat pozbawienia wolności). Skazani katalońscy politycy sprzeciwiają się panującemu ustrojowi, a także konstytucji Hiszpanii. Mieszkańcy Katalonii w geście solidarności wyszli na ulice, zablokowali lotnisko El Prat, stacje metra, a na ulicach doszło do poważnych zamieszek.

Barcelona podejmie Real z pozycji lidera tabeli hiszpańskiej ekstraklasy (35 punktów). W 16 dotychczasowych kolejkach Królewscy zgromadzili jednak taką samą liczbę punktów, na drugie miejsce zepchnął ich tylko gorszy bilans bramkowy. Początek meczu w środę o 20.

Więcej o: