Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FC Barcelona i Real Madryt będą dzielić hotel przed El Clasico. Wszystko ze względów bezpieczeństwa

Sytuacja w Katalonii przed środowym El Clasico wciąż jest napięta. Spotkanie FC Barcelony z Realem Madryt będzie zabezpieczać 3 tysiące policjantów. Oba zespoły zdecydowały też zamieszkać w tym samym hotelu. Ma to zapewnić - zwłaszcza w przypadku piłkarzy "Królewskich" - bezpieczny dojazd na Camp Nou.

El Clasico zostanie rozegrane w środę 18 grudnia. Pierwotnie starcie FC Barcelony z Realem Madryt miało odbyć się 26 października, jednak zostało przełożone ze względu na napiętą sytuację polityczną w Katalonii i gwałtowne protesty na ulicach Barcelony

"Możliwe jest odwołanie El Clasico w każdej chwili. Nawet w dniu meczu"

Zobacz wideo

Pierwszy gwizdek na Camp Nou rozbrzmi o godzinie 20:00. Problem w tym, że na ten dzień zaplanowano kolejny, duży protest, który organizuje grupa Tsunami Democratic. Za pośrednictwem Internetu udział w grudniowym zgromadzeniu zapowiedziało ponad 20 tysięcy osób. 

El Clasico. Piłkarze FC Barcelony i Realu Madryt zamieszkali w tym samym hotelu. Wszystko ze względów bezpieczeństwa

Nic dziwnego, że w celu bezpiecznego przeprowadzenia meczu zastosowane zostały nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. El Clasico będzie zabezpieczać 3 tysiące osób, w tym tysiąc funkcjonariuszy regionalnej policji Mossos d'Esquadra, a także siły publiczne i prywatne.

Piłkarze Realu zostali zgrupowani w zlokalizowanym w pobliżu Camp Nou hotelu Sofia. Ze względów bezpieczeństwa na ten sam ruch zdecydowały się władze FC Barcelony. Takie rozwiązanie ma - zwłaszcza w przypadku Realu - zapewnić bezpieczny dojazd na stadion (oba zespoły wyjadą na mecz w tym samym czasie). Zespoły zamieszkały oczywiście w osobnych częściach budynku. 

Po 16 kolejkach LaLiga na czele tabeli znajduje się FC Barcelona. Podopieczni Ernesto Valverde zgromadzili dotąd 35 punktów i wyprzedzają Real jedynie dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE