Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trzech byłych piłkarzy skazano na 38 lat więzienia za gwałt na 15-latce

Trzej hiszpańscy piłkarze Raul Calvo, Carlos Cuadrado i Victor Rodriguez zostali skazani przez sąd w Burgos na 38 lat więzienia. To kara za dokonanie zbiorowego gwałtu na 15-latce. Do przestępstwa doszło w listopadzie 2017 roku.

Raul Calvo, Carlos Cuadrado i Victor Rodriguez zostali skazani przez hiszpański sąd na 38 lat więzienia. W ten sposób sąd w Burgos ukarał byłych piłkarzy Arandiny (klub występujący na czwartym szczeblu rozgrywek piłkarskich w Hiszpanii - Tercera Division) za gwałt na 15-letniej dziewczynie.

Raul Calvo, Carlos Cuadrado i Victor Rodriguez trafią do więzienia. Hiszpańscy piłkarze skazani za gwałt na nieletniej

Do przestępstwa doszło w listopadzie 2017 roku. Podczas procesu ofiara wyznała, że Calvo, Cuardado i Rodriguez zaprosili ją do mieszkania, a tam zmusili do rozebrania się i wykonania czynności seksualnych. Postępowanie sądowe toczyło się za zamkniętymi drzwiami, by uniemożliwić kontakt oskarżonych z ofiarą lub jej najbliższymi.

Ostatecznie sąd uznał, że piłkarze zdawali sobie sprawę z tego, że dziewczyna była nieletnia. Według informacji podanych przez portal rt.com cała trójka nie przyznała się do winy i prawdopodobnie odwoła się od wyroku. Mimo wymierzonych przez sąd 38 lat więzienia, skazani - zgodnie z zapisami hiszpańskiego prawa - trafią do więzienia maksymalnie na 20 lat.