Real Madryt zmuszony do sprzedaży piłkarzy! Inaczej naruszy przepisy UEFA

- Real Madryt będzie zmuszony do sprzedaży zawodników, by nie narazić się na kary za naruszenie przepisów Finansowego Fair Play - informuje "Marca".

Real Madryt może mieć spore kłopoty. Latem wydał na transfery aż 350 mln euro. Nie zdołał tego zbilansować, bo sprzedał zawodników za jedynie 150 mln euro (Llorente, Navas, De Tomas, Kovacić oraz Theo Hernandez). "Marca" informuje, że "Królewscy" z tego powodu zimą nie będą chcieli nikogo sprowadzać, a skupią się jedynie na sprzedaży kolejnych zawodników. Finanse muszą mieć zbilansowane, bo inaczej grożą im kary z tytułu Finansowego Fair Play wprowadzonego przez UEFA.

Tomasz Ćwiąkała wyjaśnia, na jakich pozycjach mamy lepszych piłkarzy niż Hiszpanie:

Zobacz wideo

Real zmuszony do transferów?

Hiszpańskie media twierdzą, że na wylocie z Realu są m.in. Mariano Diaz i Brahim Diaz. Obaj nie są faworytami Zinedine'a Zidane'a. Pytanie tylko, czy ze sprzedaży tych dwóch graczy "Królewscy" zdołają zarobić brakujące 200 mln. Jeśli nie, będą musieli pomyśleć o kolejnych transferach z klubu. 

Real zimą rzadko wydaje duże sumy na transfery. Dość powiedzieć, że najdroższy zakup "Królewskich" w zimowym oknie to 27,5 mln euro wydane na Klaasa-Jana Huntelaara w 2009 roku. Holender przechodził wtedy na Bernabeu z Ajaksu Amsterdam.

Więcej o: