Barcelona przedłużyła kontrakt ze swoją nową gwiazdą! Gigantyczna klauzula wykupu!

Barcelona poinformowała, że przedłużyła kontrakt z 17-letnim Ansu Fatim. W nowej umowie zawarto klauzulę wykupu w wysokości 170 mln euro. Gdy piłkarz dołączy do pierwszej drużyny, klauzula ma wzrosnąć ponad dwa razy!

Kariera 17-letniego Ansu Fatiego przyśpiesza błyskawicznie. Młody gracz Barcelony był odkryciem początku sezonu La Liga. Mistrzowie Hiszpanii nie chcą stracić takiego talentu, dlatego właśnie przedłużyli z nim kontrakt do 2022 roku. Jego klauzula wykupu wynosi teraz 170 mln euro, a to nie koniec!

Zobacz, jak w Barcelonie dbają o Ansu Fatiego:

Zobacz wideo

Ogromna klauzula wykupu za nastoletnią gwiazdę

Kwota ta ma jeszcze wzrosnąć, gdy skrzydłowy przestanie być formalnie zawodnikiem rezerw Barcelony, a dołączy do pierwszego zespołu. Wówczas klauzula wzrośnie aż do 400 mln euro. 

31 sierpnia Fati strzelił pierwszego gola dla Barcelony, stając się najmłodszym zdobywcą bramki w historii drużyny z Camp Nou. Urodzony w Gwinei Bissau piłkarz odebrał we wrześniu hiszpańskie obywatelstwo. Sztab reprezentacji Hiszpanii obserwuje 17-latka i niewykluczone, że Fati otrzyma powołanie do kadry La Furia Roja na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Hiszpanie w grupie Euro 2020 rywalizować będą m.in. z Polską. 

Więcej o: